Trzy darmowe mapy Minecrafta posłużą do wizaualizacji londyńskiego pożaru

Londyn Minecraft

Możliwości drzemiące Minecraftcie, wykorzystywane zostały już do rozmaitych celów w tym również dydaktycznych.

Najnowszym pomysłem użycia gry stworzonej przez Mojang i należącej obecnie do Microsoftu, jest projekt Muzeum LondyńskiegoGreat Fire 1666, polegający na wizualizacji wielkiego pożaru, który trawił miasto 350 lat temu.

To tragiczne wydarzenie zostanie przedstawione za pomocą trzech map, udostępnionych za darmo.

Pierwsza z nich pojawi się już 29 lipca i zobrazuje Londyn tuż przed pożarem. Obejrzeć będzie można więc ówczesne budowle takie jak np. London Bridge czy też St Paul’s Cathedral. Wraz z mapą upublicznione zostaną też pliki audio, zawierające komentarze na temat powodu wybuchu pożaru oraz przyczynach jego rozprzestrzeniania się.

Druga, mapa zaplanowana została na wrzesień i pozwoli znaleźć się w samym epicentrum kryzysu. Tym razem możliwa będzie jednak interakcja w postaci udziału w minigrach, polegających na ratowaniu mieszkańców i walki z ognistym żywiołem. Istotną kwestią stanie się też podejmowanie kluczowych decyzji, w oparciu oczywiście o historyczne fakty.

Trzecia mapa powinna pojawić się w lutym przyszłego roku i pozwoli graczom wziąć udział w odbudowie Londynu. Do tego celu wykorzystane zostaną plany architektoniczne, sporządzone m.in. przez Christophera Wrena, Johna Evelyna.

Zdaniem twórców projektu, pomysł ten jest doskonałym sposobem na to, by temat Wielkiego Pożaru, który w Wielkiej Brytanii stanowi bardzo ważny element szkolnego programu nauczania, mógł być przedstawiony w sposób atrakcyjny dla współczesnej młodzieży.

W całe przedsięwzięcie zaangażowani zostali Adam Clarke – artysta tworzący za pomocą Minecrafta, grupa Blockworks – profesjonalny zespół kreatorów map w Minecrafcie oraz YouTuber Dragonz – zaangażowany w społeczność gry.

Poniżej prezentujemy materiał wideo, promujący projekt o nazwie Great Fire 1666.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *