Bezpłatny Windows 10? Niedługo koniec promocji

Większość użytkowników systemu Windows doskonale zna charakterystyczną trójkątną, żółtą ikonę z wykrzyknikiem, pojawiającą się w zasobniku. Sygnalizuje ona, że należy rozwiązać jakiś istotny problem.

Tym razem zadomowiła się przy logo programu Get Windows 10 (GWX) przypominając, że pozostały ostatnie chwile by przeprowadzić darmową aktualizację do najnowszego systemu nim promocja zakończy się na dobre. Gdy tylko klikniemy ikonę, wyświetli się okno GWX z zegarem odliczającym czas, po upłynięciu którego darmowe nabycie Windows 10 będzie już niemożliwe. Ostateczny termin mija o północy, 29 lipca.

Wielu użytkowników w przeciągu minionego roku nieumyślnie kliknęło na ikonkę GWX, która rozpoczynała automatyczny proces aktualizacji systemu, co często działo się wbrew ich woli. Jako, że na Microsoft spadła fala krytyki, umożliwiono dokonanie samodzielnego wyboru.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z zakończeniem oferty, na dobre pożegnamy się z irytującymi powiadomieniami o konieczności przeprowadzania upgrade do Windows 10.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *