Skype – koniec wsparcia dla starszych wersji Androida i Windows Phone

Skype mobile

Skype od czasu przejęcia przez Microsoft przeszedł spore zmiany. Wcześniej korzystał z technologii peer-to-peer, teraz komunikacja obsługiwana jest przez architekturę chmurową. Okazuje się, że rozwój uderzy w użytkowników starszych urządzeń z Androidem i Windows Phone.

Koniec wsparcia dla Windows Phone? Brzmi to jak żart, przecież Skype i mobilny system operacyjny mają tego samego właściciela, jest nim Microsoft. Ale to prawda. Rozwój aplikacji zostanie zaprzestany w październiku 2016 roku. Oczywiście usługi będą nadal działały ale brak aktualizacji oznacza powolną śmierć komunikatora na Windows Phone 8.1 i Windows Phone 8. Jeżeli chodzi o Androida, do uruchomienia Skype niezbędny będzie system w wersji 4.0.3 lub nowszej.

Czy decyzja Microsoftu jest podyktowana chęcią zachęcenia użytkowników sprzętu z Windows Phone do przesiadki na Windows 10 Mobile? Tego nie wiemy, ale wszystko na to wskazuje. Więcej informacji na temat wsparcia dla konkretnych urządzeń i systemów znaleźć można na stronie pomocy technicznej Skype.

Źródło: Skype via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *