Windows 10 Build 14393 dostępny w Wolnym Kręgu aktualizacji

Windows 10

Kilka dni temu dla osób zapisanych do Szybkiego Kręgu aktualizacji Microsoft udostępnił build 14393. Dzisiaj stał się on dostępny również w Wolnym Kręgu.

Zawiera on szereg usprawnień wielu kluczowych funkcji systemu. Zmodyfikowano działanie Cortany, wprowadzono możliwość montowania iPodów jako dyski przenośne czy zmieniono wygląd Centrum Akcji i Menu Start, które zyskało nowe ikony.

Nie zabrakło ponadto wielu poprawek w Windows 10 Mobile. Deweloperzy skoncentrowali się nad wydłużeniem czasu pracy na baterii podczas synchronizacji poczty głosowej w smartfonach z Dual SIM. Naprawiono również błąd powodujący przyspieszony drenaż energii w telefonach Lumia 535, 640, 735, 830, 930. Od teraz istnieje także możliwość wyboru aplikacji Rejestrator Głosu jako domyślny program do nagrywania rozmów.

Przeniesienie kompilacji do Wolnego Kręgu oraz zaledwie kilka dni od premiery wskazują na to, że build 14393 to tak naprawdę ostateczna wersja RTM. Nie jest to oczywiście potwierdzone, lecz być może gigant z Redmond próbuje w ten sposób przygotować użytkowników na debiut aktualizacji. Warto również zaznaczyć, że proces aktualizacji będzie odbywał się falami, więc nie wszyscy użytkownicy otrzymają dostęp do nowości w tym samym czasie.

Oficjalna premiera Windows 10 Anniversary Update planowana jest na 2 sierpnia.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *