TVCatchup: aplikacja dla Windows 8 pozwalająca oglądać programy TV

Rynek europejski wciąż może Stanom Zjednoczonym pozazdrościć aplikacji pozwalających za darmo lub groszowe opłaty, oglądać rozmaite filmy, seriale czy pobierać muzykę całkowicie legalnie. Takie usługi jak Netflix, Hulu Plus czy Xbox Video wciąż w naszym kraju są mało znane. Powoli jednak coś rusza w temacie, czego dowodem jest aplikacja TVCatchup dla Windows 8. Pozwala ona bowiem za darmo oglądać programy telewizyjne.

Aplikacja pozwala na legalne i w pełni darmowe oglądanie ponad 50 brytyjskich kanałów tv. Wśród nich są rozmaite odmiany BBC czy ITV1. W prosty sposób pozwala pogrupować kanały tematycznie (np. seriale, sport itd.), przeglądać opisy programów, zaznaczać ulubione stacje i podpinać je pod ekran startowy. Dostępne są wersje zarówno dla przeglądarek internetowych oraz dla użytkowników iOS oraz Androida. Największym minusem aplikacji jest to, że póki co działa wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii. Niewykluczone jednak, że z czasem zostanie uruchomiona w innych krajach Europy.

TVCatchup można pobrać za pośrednictwem Windows Store. I choć wciąż musimy obejść się smakiem to zapewne z czasem pojawią się podobne inicjatywy również w naszym kraju.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *