Tysiące produktów w Windows 7 Logo Program

Microsoft poinformował, że już ponad 6 tysięcy produktów otrzymało logo Compatible with Windows 7 które świadczy o kompatybilności sprzętu lub oprogramowania z najnowszym systemem operacyjnym.

Program zgodności z Windows 7 trwa już od kilku miesięcy, a liczba zakwalifikowanych produktów stale rośnie. Część z nich znaleźć można na specjalnie przygotowanej stronie pod adresem www.readyset7.com. Logo z oznaczeniem Compatible with Windows 7 znajdziemy zarówno na opakowaniach produktów jak i na stronach internetowych producentów.

Sprzęt lub oprogramowanie które uczestniczy w Windows 7 Logo Program musi przejść testy zgodności, wydajności i niezawodności podczas pracy pod Windows 7. Microsoft twierdzi, że zmodyfikował nieco kryteria przyznawania logo. Produkt sprawdzany jest pod kątem typowych problemów aby zminimalizować ilość awarii. Ponadto sprawdzana jest kompatybilność z wszystkimi wersjami Windows 7 w tym 64-bitowymi ponieważ tego typu maszyny zdobywają coraz większą popularność wśród użytkowników. Ograniczono również wymogi formalne związane z przyznawaniem logo oraz przydzielono więcej czasu na testy zgodności z Siódemką.

Microsoft podkreśla, że logo “Compatible with Windows 7” przeznaczone jest przede wszystkim dla klientów końcowych którzy dzięki niemu będą mogli łatwiej identyfikować produkty. Przykładowo jeżeli zakupimy aparat cyfrowy oznaczony certyfikatem zgodności to nie musimy obawiać się o jego kompatybilność, a po jego podłączeniu zdjęcia zostaną automatycznie skopiowane do komputera z zainstalowanym Windows 7.

Koncern zamierza w najbliższym czasie opublikować finalną wersję narzędzia Windows Logo Toolkit które sprawdza oprogramowanie pod kątem kompatybilności z Windows 7.

Źródło: windowsteamblog.com

7 thoughts on “Tysiące produktów w Windows 7 Logo Program

 1. Hmmm no nie dokonca. Calosc moze byc nowa ale jesli api zostanie podobne to wiele nie bedzie trzeba zmieniac w oprogramowaniu. Pozatym mozebyc cos takiego jak windows xp mode tyle ze dla starszego oprogramowania i to mogloby dac im szanse na wprowadzenie nowego stylu tworzonego oprogramowania. Podobnie jak zrobil to .NET. nie wnosil za wiele nowego ale do sztuki programowania dal dosc sporo.

  Pozdro

 2. Wiecie, co myślę o Midori? Myślę, że to nie jest dobry pomysł. Jeżeli cały kod zostanie napisany od nowa, to żadne dotychczas napisane programy przestałyby działać. Dlaczego Microsoft nie chce dalej rozwijać windows? Ten system ma długą historię, i jest powszechnie znany, nieważne, czy był raz dobry, a raz zły.
  Chociaż z drugiej strony ciekaw jestem, jaki będzie midori. Gdyby to ode mnie zależało powstanie tego przyszłego systemu, to przede wszystkim miałby zupełnie nowy interfejs (brak paska zadań, menu, a może nawet i okienek… Kto wie???), jego jądro miałoby minimalne wymagania, byłby to system nie zacinający się, nie zawieszający się, wykorzystywałby najnowsze technologie, itp. Czasami rysuję sobie na lekcjach w szkole moje koncepty systemu operacyjnego, bo w przyszłości chciałbym zostać programistą. Bo niby po co MS miałby robić nowy OS, gdyby był podobny do windows? Nie miałoby to wtedy żadnego sensu, a może się tak stać…
  Dlatego myślę, że póki co niech rządzi WINDOWS SE7EN oraz jego szlachetni potomkowie, a MIDORI niech będzie zupełnie nowym królem rządzącym w dalekiej przyszłości…

  I powiedzcie MICROSOFTOWI, żeby to przeczytali.

 3. Na pewno nie pominą Windows 13, przecież Microsoft ma swój system działania: raz będzie hit sezonu, a raz kompletne dno (chyba dostałem choroby morskiej) tak jak w przypadku Visty i Se7ena… Oczywiście nie mam nic przeciwko windows 7, żebyście nie myśleli, że chcę szpanować! Ba, ja go chcę kupić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *