Uaktualnienie do nowej wersji Windowsa taniej niż dotychczas

Okazuje się, że firma Microsoft postanowiła dostosować się do praw i trendów panujących obecnie na rynku i obniżyć koszt aktualizacji do najnowszej wersji systemu dla wszystkich użytkowników, którzy zakupili jego wcześniejsze wydanie. To polityka stosowana do tej pory przez firmę Apple i nastawiona bardziej na sprzedaż większej ilości licencji po niższej cenie. Czy takie postępowanie zachęci użytkowników komputerów PC do zamiany swojego dotychczasowego systemu operacyjnego na Windows 8?

Windows 8 ma być jednym z najbardziej rewolucyjnych wydań “okienek” od czasów Windowsa 95. Microsoft stosuje zupełnie nowe podejście w wielu aspektach. Widzieliśmy już zmiany w interfejsie systemu (co nie wszystkim się podoba), a teraz przyszła pora na obniżenie ceny uaktualnienia systemu do jego najnowszej wersji. Gigant z Redmond poinformował, że będzie ona wynosiła niespełna 40 dolarów, co przy zastosowaniu obecnego przelicznika z dolara amerykańskiego stanowi około 135 złotych. Brzmi zachęcająco, prawda?

Oprócz tego Microsoft wciąż nie rezygnuje ze swojej promocji, która pozwoli osobom kupującym nowe laptopy z preinstalowanym Windowsem na jego upgrade do wersji 8 za 69 złotych.

Premiera Windowsa 8 przewidziana jest na jesień. W chwili obecnej można pobrać i zainstalować jego czasową wersję Release Preview, jednak jest to krok polecany wyłącznie doświadczonym użytkownikom, którzy nie korzystają ze swojego komputera w środowiskach produkcyjnych.

Źródło: Microsoft

One thought on “Uaktualnienie do nowej wersji Windowsa taniej niż dotychczas

  1. “Czy takie postępowanie zachęci użytkowników komputerów PC do zamiany swojego dotychczasowego systemu operacyjnego na Windows 8?” – OCZYWIŚCIE, ŻE TAK. Obecnie za cenę uaktualnienia można mieć nowego oema, więc aktualizacja poprostu się nie opłaci. Za 135zł znajdzie się bardzo wielu chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *