Uaktualnienie do nowej wersji Windowsa taniej niż dotychczas

Okazuje się, że firma Microsoft postanowiła dostosować się do praw i trendów panujących obecnie na rynku i obniżyć koszt aktualizacji do najnowszej wersji systemu dla wszystkich użytkowników, którzy zakupili jego wcześniejsze wydanie. To polityka stosowana do tej pory przez firmę Apple i nastawiona bardziej na sprzedaż większej ilości licencji po niższej cenie. Czy takie postępowanie zachęci użytkowników komputerów PC do zamiany swojego dotychczasowego systemu operacyjnego na Windows 8?

Windows 8 ma być jednym z najbardziej rewolucyjnych wydań “okienek” od czasów Windowsa 95. Microsoft stosuje zupełnie nowe podejście w wielu aspektach. Widzieliśmy już zmiany w interfejsie systemu (co nie wszystkim się podoba), a teraz przyszła pora na obniżenie ceny uaktualnienia systemu do jego najnowszej wersji. Gigant z Redmond poinformował, że będzie ona wynosiła niespełna 40 dolarów, co przy zastosowaniu obecnego przelicznika z dolara amerykańskiego stanowi około 135 złotych. Brzmi zachęcająco, prawda?

Oprócz tego Microsoft wciąż nie rezygnuje ze swojej promocji, która pozwoli osobom kupującym nowe laptopy z preinstalowanym Windowsem na jego upgrade do wersji 8 za 69 złotych.

Premiera Windowsa 8 przewidziana jest na jesień. W chwili obecnej można pobrać i zainstalować jego czasową wersję Release Preview, jednak jest to krok polecany wyłącznie doświadczonym użytkownikom, którzy nie korzystają ze swojego komputera w środowiskach produkcyjnych.

Źródło: Microsoft

One thought on “Uaktualnienie do nowej wersji Windowsa taniej niż dotychczas

  1. “Czy takie postępowanie zachęci użytkowników komputerów PC do zamiany swojego dotychczasowego systemu operacyjnego na Windows 8?” – OCZYWIŚCIE, ŻE TAK. Obecnie za cenę uaktualnienia można mieć nowego oema, więc aktualizacja poprostu się nie opłaci. Za 135zł znajdzie się bardzo wielu chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.