Windows 8 bez Eksploratora Windows?

Zmian w nadchodzącej wersji systemu Microsoft Windows jest naprawdę dużo. Jedne są subtelne, a inne rewolucyjne. Do tych drugich zaliczyć można z pewnością decyzję o usunięciu przycisku Start, który zadebiutował wraz z Windowsem 95, oraz implementację interfejsu Metro, który znany był do tej pory użytkownikom mobilnych rozwiązań firmy z Redmond. Za jedną z subtelnych zmian uznaliśmy zastąpienie Windows Explorera przez File Explorera.

Na zrzutach ekranowych przedstawiających jedną z najnowszych, wewnętrznych kompilacji systemu, do których dotarł serwis Win8China, ewidentnie widać, że Microsoft zrezygnował z dotychczasowego nazewnictwa. Wszystko wskazuje na to, że w ramach upraszczania nazewnictwa swoich usług i aplikacji zintegrowanych z Windows 8 Microsoft zdecydował się również na zmianę nazwy Eksploratora Windows. Dla wielu początkujących użytkowników nazwa ta może nie mówić zbyt wiele. Dlatego też zastąpienie jej przez “File Explorer” (pol. Przeglądarka plików) może pozytywnie wpłynąć na odbiór systemu jako przyjaznego każdemu użytkownikowi.

Według niepotwierdzonych informacji, wersja RTM systemu Windows 8 będzie wywodzić się z gałęzi 85xx. Premiera systemu przewidziana jest na jesień.

windows 8 screen file explorer

Źródło: Win8China

2 thoughts on “Windows 8 bez Eksploratora Windows?

  1. Napiszcie temat “microsoft bez windows”, a w tekście, że koncern zmienił nazwę windowsa na np. “indows”. Ogarnijcie się przecież to tylko zmiana nazwy więc pytam się jakie “Windows 8 bez Eksploratora Windows?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.