Udział Microsoft Edge na rynku przeglądarek www rośnie… ale powoli

Microsoft Edge
Większość osób używających PC korzysta z przeglądarki Google Chrome. To wiadomo już od dawna. Jednak najnowsze dane dostarczone przez NetMarketShare pokazują, że udział Chrome w rynku nadal rośnie. Jednocześnie rośnie udział przeglądarki Edge – domyślnej aplikacji do surfowania sieci w Windows 10, nad którą Microsoft sporo pracuje.

Chrome  w ciągu miesiąca podskoczył z 66,28% udziału w rynku do 66,43%nadal pozostając na pierwszym miejscu i to daleko od konkurencji. Podobny wzrost zanotował Microsoft Edge – z 4,08% do 4,28%. Stawia to go na czwartym miejscu, zaraz za Firefoksem Mozilli (9,25%, spadek z 9,62%) oraz tracącą popularność poprzedniczką Edge’a – Internet Explorer (9,48% z 9,94%).

Wśród najpopularniejszych przeglądarek jak widać Edge i Chrome podbierają użytkowników zarówno Mozilli, jak i Explorerowi, który w zasadzie nie ma już nic do zaoferowania (brak aktualizacji, jedyne wsparcie to łatki bezpieczeństwa dzięki Patch Tuesday).

Nie ma się co jednak łudzić, że Edge będzie mógł rywalizować z przeglądarką giganta z Mountain View. Jego rosnący udział i tak jest 15-krotnie mniejszy. Nawet działania Microsoft takie jak zachęcanie użytkowników Windowsa 10 do korzystania z ich przeglądarki nie za wiele tu zmienią.

Jeśli jednak jesteście w tych Microsoftowych 4% użytkowników, to polecamy pobranie Edge’a również na urządzenia mobilne, dzięki czemu w prosty sposób będziecie mogli w łatwy i wygodny sposób przerzucać treści między PC, a smartfonem, bądź tabletem.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *