Uniwersalny smartwatch od Microsoftu

Smartwatche to nowy nurt, który zdobywa wśród producentów coraz większą popularność. Każdy liczący się gracz chce mieć na rynku swoje modele i dominować w tym segmencie. Nie inaczej jest w przypadku Microsoftu, który prawdopodobnie pracuje nad własnym zegarkiem, współpracującym z każdym smartfonem.

Aktualni producenci inteligentnych zegarków ograniczają się do kompatybilności ze swoimi smartfonami lub z systemem Android. Microsoft chce uderzyć w szersze grono odbiorców, wypuszczając na rynek produkt, który będzie kompatybilny ze wszystkimi liczącymi się platformami – Windows Phone, Android oraz iOS.

Informacje tego typu podaje Forbes, powołując się na własne źródła zaznajomione ze sprawą. Zegarek ma ponadto nieprzerwanie monitorować puls użytkownika, a bateria pozwoli na dwa dni ciągłego działania bez konieczności ładowania. W procesie dewelopingu uczestniczą między innymi ludzie odpowiedzialni za projekt i rozwój Kinecta.

Aktualnie nie znamy dokładnej daty premiery, jednak Forbes podaje, że premiera zegarka może nastąpić jeszcze w te wakacje. Pozostaje zatem czekać na kolejne szczegóły.

Źródło: Forbes, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *