Upgrade z XP do Windows 7

Microsoft zaoferuje swoim klientom aktualizację systemu operacyjnego z Windows XP do Windows 7. Upgrade przeznaczony jest dla użytkowników którzy korzystają ze starszej wersji oprogramowania i chcą za niższą cenę otrzymać licencję na najnowszy produkt. Niestety na razie nie są znane szczegóły na temat ceny przejścia z XP do poszczególnych wersji Windows 7.

Klienci Microsoftu mieli już okazję wykupienia opcji upgrade przy okazji premiery Windows Vista. Wówczas można było zainstalować system w formie aktualizacji czyli z zachowaniem wszystkich informacji znajdujących się w komputerze i zainstalowanych programów. W przypadku Windows 7 niezbędna będzie nowa czysta instalacja. Taka forma aktualizacja ma dobre i złe strony. Z pewnością dla użytkowników zainstalowanie systemu od nowa będzie czynnością łatwiejszą jednak będą oni musieli zadbać o archiwizację ważnych danych tak aby później przenieść je do nowego systemu.

Dla producenta sytuacja ta jest z pewnością wygodna bowiem wyklucza konieczność udzielania pomocy technicznej podczas migracji. Microsoft jednak zapowiada, że udostępni wszystkim zainteresowanym odpowiednie narzędzia które ułatwią proces przejścia z XP na Windows 7.

Źródło: Computerworld.com

14 thoughts on “Upgrade z XP do Windows 7

  1. ale jakie wymogi systemowe ma Windows 7, pewnie, ze to powinno być w aktualizacjach, jeśli ostatecznie tak chcą, ale ponoć to następca Visty, a tu podobno juz trzeba pamieci dość dużo

  2. Powinien byś wyprodukowany Upgrade z XP na Windows 7. To zaoszczędziło by setką tysięcy ludzi którzy pracują na XP ponownej instalacji od nowa. Kłopotów z wgrywaniem programów i ponownym zapisywniem dokumentów już sporządzonych.Zmiana systemu operacyjnego powinna być Upgrade. Wgrywam i przechodzę zXP na 7- kę . Wszystko co mam w kompie pozostaje nie ruszone. I wtedy to będzie miało sens . A nie ciągły bałagan i zmiany. Szczególnie dotyczy to Firm które może będą zainteresowane zmianą systemu z XP na 7-kę ale własnie pod warunkiem Upgeade. Ugrade który zmieni system a nie narobi bałaganu w istniejącym i wykorzystywanym na bieżąco oprogramowaniu.

  3. Windows 7 jest o.k.Lepszy od Visty.Szkoda że nie ma wersji testowej Beta po Polsku.Może ktoś wie gdzie można ściągnąć Beta 7000 po polsku.Czekam

  4. A co będzie jeśli ktoś np ma oryginalną VISTĘ?I będzie chciał przejść na Windows 7?Czy też będzie możliwe takie przejście jak z XP na Windows 7 ?

  5. Widzę tu bajko pisarzy. A więc te komentarze to czysta teoria nawet nie potraficie czytać ze zrozumieniem! A tu wypowiedzi typu Upgrade na XP Home Na wersję Windows 7 Ultimate{Śmiech}Poczekajcie na wersje finalne wtedy będzie wiadomo więcej.

  6. Kupiem XP na dwa miesiace przed vista, dostalem kupon na uprgade do vista. Po podliczeniu kosztow cena upgrade i nowego systemu byla bardzo zblizona. Frajer ze mnie na maxa, moglem poczekac na viste…

  7. Co ty jeszcze nie powiesz? Ja uważam, że mogłoby być opcjonalne przejście tak jak ty mówisz, ale z wersji home do heme a nie do wyższej. Jeśli tak byś chiał to trzeba było się od razu zaoparzyc się w bogatszą wersje Windowsa np. XP Prosesjonal.Takie przejście z prostej wersji na lepszą byłoby nie uczciwe w porównaniu do tych, którzy od razu zaopatrzyli się w najbogatszą wersje. Moje pytanie jest następujące w stosunku do twojej wypowiedzi: Jakie możliwości mieliby by Ci którzy właśnie posiadają najbogatszą wersje? co ty bys im zaproponował? Jeśli ty ze swojej wersji chcesz wejść w twoją proponowaną?

  8. Mam nadzieję, że z mojego XP home edition będzie można przejść na Windows 7 lecz do wersji ultimata, a nie z XP home edition na Windows 7 home edition :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *