Windows 7 oficjalnie w sześciu edycjach

Po fali wcześniejszych spekulacji przyszedł czas na oficjalne informacje. Microsoft ogłosił w jakich wersjach będzie dostępna rynkowa edycja Windows 7. Do konsumentów trafi sześć edycji nowego Windowsa: Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional, Windows 7 Enterprise oraz Windows 7 Ultimate.

Najbardziej podstawową edycją będzie Windows 7 Starter. System znajdzie zastosowanie na tanich notebookach oraz komputerach typu netbook. Z myślą o podobnych zastosowaniach przygotowano również Windows 7 Home Basic. Obydwa wydania przeznaczone będą dla użytkowników domowych. Dopiero wersja Windows 7 Home Premium spełni oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. Kolejna edycja systemu będzie nosiła nazwę Windows 7 Professional i trafi do małych firm oraz wymagających użytkowników domowych. Średnie i duże firmy posiadające umowę Software Assurance będą mogły skorzystać z edycji Windows 7 Enterprise. Najbardziej zaawansowaną wersją będzie Windows 7 Ultimate – system wyposażony w komplet funkcji bez jakichkolwiek ograniczeń.

Źródło: Microsoft

1 thoughts on “Windows 7 oficjalnie w sześciu edycjach

  1. Podjąłem się próby testowania Win7 Beta build 7000 i przyznam że w końcu coś dopracowano do końca. Jest systemem przyjaznym o dużych możliwościach. Zwłaszcza że używam syst 64bit W porównaniu Windows7 z Vistą wybrał jako podstawę niestety mojego systemu – siódemkę.W siódemce jest mniej problemów z do instalowaniem dodatkowych programów jak to się określa, system poddaje się do wymagań użytkownika a nie jak ma to miejsce w Viście – użytkownik ma się podporządkować do systemu.Szkoda że nie miałem okazji przetestować innych pozostałych systemów, mimo wszystko jestem otwarty na próby z innymi platformami Wisty7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *