Użytkownicy Windows XP nie są zainteresowani przesiadką na Windows 8.1

Windows 8.1 zbliża się wielkimi krokami. Oficjalny start systemu został zaplanowany na 18 października. Microsoft w 2014 roku kończy wsparcie dla starego już Windows XP. Czy taki bieg wydarzeń oznacza, że użytkownicy przesiądą się na 8.1? Niekoniecznie, o czym świadczą różnego rodzaju analizy.

Według The Guardian, użytkownicy pracujący na Windows XP z chęcią migrują do popularnej Siódemki. Po zakończeniu wsparcia proceder ten może się jeszcze bardziej nasilić. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy potrzebują po prostu kompletnego środowiska, w którym można bezproblemowo działać.

Windows 8 jak i 8.1 został natomiast przystosowany do obsługi ekranów dotykowych. W wielu korporacjach jeszcze przez długi czas nie zagoszczą odpowiednie sprzęty, które umożliwią taką komunikację z systemem. W tym też przypadku Windows 8.1 jak i cały kafelkowy interfejs skazany jest na porażkę, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Czy Microsoft pospieszył się z innowacjami? A może celuje po prostu w zły segment? W końcu korzystanie z dotykowego ekranu jest przyjemne i wygodne, pod warunkiem, że nie musimy pracować nad czymś niezwykle ważnym.

Źródło: The Guardian

One thought on “Użytkownicy Windows XP nie są zainteresowani przesiadką na Windows 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *