Użytkownicy Windows XP nie są zainteresowani przesiadką na Windows 8.1

Windows 8.1 zbliża się wielkimi krokami. Oficjalny start systemu został zaplanowany na 18 października. Microsoft w 2014 roku kończy wsparcie dla starego już Windows XP. Czy taki bieg wydarzeń oznacza, że użytkownicy przesiądą się na 8.1? Niekoniecznie, o czym świadczą różnego rodzaju analizy.

Według The Guardian, użytkownicy pracujący na Windows XP z chęcią migrują do popularnej Siódemki. Po zakończeniu wsparcia proceder ten może się jeszcze bardziej nasilić. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy potrzebują po prostu kompletnego środowiska, w którym można bezproblemowo działać.

Windows 8 jak i 8.1 został natomiast przystosowany do obsługi ekranów dotykowych. W wielu korporacjach jeszcze przez długi czas nie zagoszczą odpowiednie sprzęty, które umożliwią taką komunikację z systemem. W tym też przypadku Windows 8.1 jak i cały kafelkowy interfejs skazany jest na porażkę, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas.

Czy Microsoft pospieszył się z innowacjami? A może celuje po prostu w zły segment? W końcu korzystanie z dotykowego ekranu jest przyjemne i wygodne, pod warunkiem, że nie musimy pracować nad czymś niezwykle ważnym.

Źródło: The Guardian

One thought on “Użytkownicy Windows XP nie są zainteresowani przesiadką na Windows 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *