Office: rozpoczęto prace nad wersją dotykową aplikacji nie tylko dla Windows

Wraz z pojawieniem się najnowszego pakietu Office, Microsoft wprowadził funkcje, ułatwiające nawigację dotykową dla nowych urządzeń. W dalszym ciągu jednak nie otrzymaliśmy aplikacji Word, Excel czy PowerPoint, które w pełni obsługują ekrany dotykowe. Być może już wkrótce się to zmieni, bowiem pojawiły się nowe doniesienia w tej sprawie.

Qi Lu, pełniący funkcję szefa Microsoftu zajmującego się m.in. aplikacjami, zdradził pierwsze informacje na ten temat, podczas Microsoft Financial Analyst Meeting 2013. Wiadomo, że rozpoczęto właśnie prace nad dostosowaniem kluczowych aplikacji pakietu Office pod kątem urządzeń dotykowych. Co więcej, zmiany te dotyczyć będą nie tylko wersji dla systemu Windows, jednak póki co nie podano szczegółów odnośnie konkretnych systemów operacyjnych. Informacje te zostały ponadto opublikowane za pośrednictwem Twittera na oficjalnym kanale.

Od pewnego czasu krążą plotki o pracach nad kluczowymi poprawkami pakietu Office. Dotychczas jednak mogliśmy poznać zaledwie nazwę kodową Gemini. Wygląda na to, że niebawem otrzymamy więcej konkretnych informacji z obozu Microsoftu.

Źródło: Microsoft, Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *