Microsoft: konsola Xbox One tylko w orientacji poziomej

Redakcja serwisu Gamespot podczas targów Tokio Game Show dowiedziała się, że Xbox One będzie działać tylko w orientacji poziomej. Zniknie zatem możliwość postawienia konsoli w pionie, jak to miało miejsce chociażby w Xbox 360.

Albert Panello z Microsoftu powiedział, że Xbox One nie został zaprojektowany myślą o pionowej orientacji. Ze względu na napęd bezszufladkowy, użytkownicy będą musieli stawiać konsolę poziomo. Przy okazji rozmówca zapewnił, że nie wynika to z problemów z chłodzeniem.

Sprawa dość dziwna, tym bardziej, że dla przykładu PlayStation 3 również posiada napęd bezszufladkowy, a bezproblemowo radzi sobie w pozycji stojącej. Podobnie sprawa wygląda chociażby w Nintendo Wii.

Według Panello, aż 80% użytkowników stawia Xbox 360 poziomo, więc nie jest to problemem. A Wy jak trzymacie swoją konsolę?

Źródło: Gamespot

1 thoughts on “Microsoft: konsola Xbox One tylko w orientacji poziomej

  1. Ja trzymam konsolę poziomo, bo po prostu na to mi pozwala miejsce na szafce. Ogólnie wytłumaczenie, że napęd bezszufladkowy jest przyczyną braku pionowej orientacji jest trochę dla idiotów. Może to sprawy patentowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *