Użytkownicy Xbox 360 wykorzystują konsolę nie tylko do grania

Microsoft zawsze uważał Xbox za coś więcej niż tylko konsolę do gier. Xbox był przeznaczony do obsługi multimediów, jednak wielu korzystało z urządzenia tylko do przechodzenia kolejnych poziomów ulubionych gier. Teraz okazuje się jednak, że użytkownicy konsoli grają zaledwie przez 60% czasu używania Xbox’a.

Dennis Durkin, Vice-prezydent korporacji i Dyrektor Generalny Microsoft Interactive Entertainment Business, podczas przemowy na konferejcji BMO Capital Markets Digital Entertainment Conference, stwierdził, że 40% użytkowników Xbox LIVE w USA używa swojego Xboxa do oglądania wideo z Netflix, słuchania muzyki na Last.fm i innych czynności nie związanych bezpośrednio z grą. Durkin przedstawia graczy jako “odkrywców”, którzy pierwotnie używali konsoli do grania, z czasem odkrywając kolejne możliwości urządzenia.

Durkin zaprzeczył także doniesieniom o słabej sprzedaży Kinect twierdząc, że wszystkie sztuki urządzenia rozchodzą się jak świeże bułeczki. Podczas konferencji w stronę przedstawiciela Microsoftu padła sugestia o ogromnych możliwościach reklamowych urządzenia, które posiada mnóstwo informacji o użytkownikach. To rzeczywiście, cenne spostrzeżenie, ponieważ system rozpoznawania twarzy może dostarczyć korporacji bezcennych informacji dotyczących wieku, płci i pochodzenia etnicznego użytkownika.

Źródło: INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *