W lipcu 4 aktualizacje Microsoftu

W ramach comiesięcznego cyklu uaktualnień, Microsoft udostępnił lipcowe biuletyny zabezpieczeń. Wśród czterech nowych biuletynów znajdują się trzy oznaczone jako krytyczne.

Pierwszy z krytycznych biuletynów (MS10-042) rozwiązuje lukę w centrum pomocy w Windows XP i Windows Server 2003. Napastnik wykorzystując spreparowaną witrynę może doprowadzić do zdalnego wykonania kodu. Kolejny biuletyn (MS10-043) również oznaczony jako krytyczny łata lukę w sterowniku Canonical Display Driver (cdd.dll). Trzeci biuletyn (MS10-044) rozwiązuje dwie luki w ActiveX w pakiecie Office. Ostatnia z aktualizacji (MS10-045) oznaczona jako ważna usuwa lukę zgłoszoną przez użytkowników, która może doprowadzić do zdalnego wykonania kodu. Problem występuje w programie Office i występuje jeżeli użytkownik otworzy spreparowany odnośnik.

Jak zawsze zaktualizowano również narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool. Szczegółowe informacje o lipcowych biuletynach znaleźć można na stronach Microsoftu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *