W wirtualnym dysku OneDrive zagoszczą przydatne funkcje

OneDrive

Pracownicy Microsoftu odpowiedzialni za rozwój chmury OneDrive nie próżnują. W sieci ukazało się krótkie podsumowanie funkcji, które wkrótce zagoszczą w popularnym dysku wirtualnym, użytkowanym przez miliony osób z całego świata. Do produkcji pośród wielu drobiazgów trafiły cztery główne zmiany.

Konwersacje na karcie pliku

Pierwszą z nowości będzie wgląd do konwersacji toczonych w obrębie danego pliku już na liście drzewa plików. Wystarczy najechać kursorem na interesujący nas współdzielony plik, aby wyświetliły się ostatnie rozmowy z nim związane – w formie podglądu.

Inteligentne zarządzanie wysyłanymi plikami

W systemie Windows 10 pliki będą mogły być wysyłane na dysk OneDrive z prędkością dostosowaną do możliwości i bieżącego obciążenia łącza. Proces ten zostanie w pełni zautomatyzowany, a pieczę nad nim sprawował będzie protokół LEDBAT (Low Extra Delay Background Transport). Dzięki niemu dane przesyłane w tle nie będą spowalniały sieci w sposób, który utrudniałby użytkownikowi danego urządzenia wygodną pracę.

Tryb ciemny na Androidzie

Aplikacja OneDrive na Androida przejdzie przemianę stylistyczną. Poprzedzona wprowadzeniem Fluent Design aktualizacja przełoży się na mniejsze zmęczenie oczu i wydłuży ponoć czas pracy urządzeń na baterii.

PDFy i skany uwzględnione w widoku “ostatnie”

Zmiany nie ominęły także widoku ostatnio edytowanych i wgrywanych na dysk plików w aplikacji na Androida. Od teraz na szczycie listy wyświetlone będą przeskanowane dokumenty i ostatnio przeglądane pliki PDF. Funkcja ta jest już obecna w aplikacji OneDrive na iOS.

OneDrive na Android

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *