Nowa wersja testowa Windows 10 została wydana [build 10525]

Choć Windows 10 miał już swoją premierę, Microsoft w pocie czoła pracuje nad kolejnymi funkcjami i aktualizacjami. Osoby, które zapisały się do programu Windows Insider, mogą już testować najnowszy build oznaczony numerem 10525. Co nowego?

Najnowsza wersja testowa jest dostępna wyłącznie dla osób, które korzystają z Windows 10 Technical Preview, czyli specjalnej edycji systemu. To właśnie tam wszystkie nowe funkcje debiutują jako pierwsze. Jeżeli testy przebiegną pomyślnie, aktualizacja pojawi się dla wszystkich użytkowników.

Zmiany w buildzie 10525 są raczej kosmetyczne. Microsoft dodał możliwość zmiany kolorów kafelków dostępnych w Menu Start. Była to jedna z bardziej pożądanych funkcji przez użytkowników. Modyfikować można również kolory paska zadań, paska tytułowego aplikacji, jak również centrum akcji.

Pojawił się także nowy sposób zarządzania pamięcią systemu. Od teraz, gdy pamięć RAM będzie zapełniona, Windows 10 skompresuje elementy, które od jakiegoś czasu nie były używane. Dotychczas tego typu dane były zapisywane na dysku. Takie rozwiązanie sprawi, że poszczególne aplikacje będą zużywały mniej pamięci, a użytkownik będzie mógł otworzyć większą ich ilość jednocześnie.

Windows 10 build 10525
Windows 10 build 10525

Najnowszy build 10525 można pobrać bezpośrednio z Windows Update, pod warunkiem, że korzystamy z testowej wersji Windows 10.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *