Cortana wybudzić komputer ze stanu hibernacji [Intel Skylake]

Najnowsze procesory Intela z rodziny Skylake posiadają dość niecodzienną funkcję – zawsze nasłuchują, co mówimy. Dzięki temu użytkownik będzie mógł wybudzić komputer ze stanu hibernacji… własnym głosem. Posłuży do tego Cortana, czyli wirtualna asystentka dostępna w Windows 10.

Posiadając najnowszy procesor Intela wystarczy powiedzieć do komputera „Cortana, obudź się” (oczywiście w języku angielskim, wirtualna asystentka Microsoftu wciąż nie obsługuje polskiego), a sprzęt wyjdzie ze stanu hibernacji. Wszystko dzięki funkcji nasłuchiwania, która trafiła do nowych układów Intela.

Co ciekawe, procesory Intela były technicznie gotowe na taką funkcję już w ubiegłym roku – mowa o serii Core M. Wtedy jednak na rynku nie było Windowsa 10, który oferowałby taką możliwość.

Wspomniana funkcja została zaprezentowana podczas Intel Developer Forum w San Francisco. Oczywiście wybudzanie za pomocą głosu nie jest niczym niezwykłym. Podobne możliwości od 2013 roku oferuje m.in. smartfon Moto X – w tym przypadku jesteśmy nasłuchiwani przez Google Now. Funkcję znajdziemy również w Xbox One. Konsola potrafi włączyć się po usłyszeniu specjalnej komendy głosowej.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *