Specyfikacja techniczna smartfona Microsoft Surface

Microsoft posiada w swojej ofercie serię smartfonów Lumia. Jest to jednak spuścizna po Nokii, która została przejęta przez amerykańskiego giganta. Gigant z Redmond przygotowuje się również do wypuszczenia na rynek smartfona z autorskiej serii Surface. Do sieci wyciekła właśnie nieoficjalna specyfikacja sprzętowa urządzenia.

Seria Microsoft Surface kojarzy się obecnie wyłącznie z tabletami napędzanymi przez system Windows. Już niedługo mogą to być również smartfony wyposażone w mobilne kafelki. Serwis WM Power User opublikował właśnie specyfikację sprzętową nadchodzącego modelu. Nie została ona jednak potwierdzona przez Microsoft.

Wspomniany portal podaje, że kodowa nazwa urządzenia to Project Juggernaut Alpha, która już wcześniej była utożsamiana ze smartfonem z serii Surface.

Z opublikowanych danych wynika, że nowy smartfon Microsoftu zostanie wyposażony w 5,5-calowy ekran AMOLED ClearBlack Gorilla Glass 4 działający w rozdzielczości 1440×2560 pikseli. Sprzęt będzie napędzany przez 64-bitowy procesor Intel Atom x3 (SoFIA) i nawet 4 GB pamięci RAM. Dostępna będzie również wersja z 3 GB RAM-u.

Usatysfakcjonowani powinni być również fani fotografii. Aparat główny PureView Zeiss wykona zdjęcia w rozdzielczości 21 Mpix. Z przodu znajdziemy szerokokątny obiektyw 8 Mpix.

Smartfon będzie wyposażony w 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Całość zostanie oparta na systemie Windows 10.

Specyfikacja sprzętowa wskazuje również na aluminiową obudowę, złącze USB Type-C oraz wsparcie dla technologii bezprzewodowego ładowania baterii.

Surface Mobile, bo tak przedstawiany będzie smartfon, ma się pojawić na przełomie 2015 i 2016 roku. Warto zaznaczyć, że żadna z powyższych informacji nie pochodzi z oficjalnego źródła.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *