Więcej bloatware’u w systemie Windows 10?

Windows 10 posiada sporo domyślnych aplikacji służących np. do odtwarzania muzyki czy filmów. Oprócz tego Microsoft zaczął też instalować pozycje zewnętrznych firm w ramach umów marketingowych. W taki sposób na komputery użytkowników trafiła między innymi Candy Crash Saga.

Jak się okazuje, to nie koniec bloatware’u, który jest efektem podpisanych przez Microsoft umów. Następną aplikacją, która będzie preinstalowana w Windows 10, jest TripAdvisor.

TripAdvisor to jedna z największych stron podróżniczych na świecie. Właściciele serwisu posiadają również aplikacje na wszystkie popularne platformy. Z oficjalnej informacji prasowej dowiadujemy się, że TripAdvisor trafi do „milionów użytkowników Windows 10”. Aplikacja pojawi się na kompatybilnych urządzeniach w 2016 roku.

Jak zatem widać, Microsoft rozpoczyna proces spieniężania swojego produktu, który obecnie jest oferowany większości użytkownikom całkowicie za darmo.

Czy w przyszłości w Dziesiątce pojawi się jeszcze więcej preinstalowanych aplikacji od zewnętrznych deweloperów? Tego nie wiadomo.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *