Słaba sprzedaż Lumii – Microsoft publikuje wyniki finansowe

Microsoft opublikował najnowsze wyniki finansowe za ostatni kwartał ubiegłego roku. Dowiadujemy się z nich, że przychody firmy wyniosły 25,7 mld dolarów, a zysk imponujące 6,3 mld dolarów.

Dobrze poradził sobie segment urządzeń Surface. Sprzedaż tych gadżetów wzrosła o 29% w stosunku do poprzedniego roku i wygenerowała 1,35 mld dolarów przychodu. Microsoft podaje, że miała na to wpływ premiera Surface Book i Surface Pro 4.

Zgoła inaczej radzi sobie segment smartfonów. W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż Lumii spadła aż o 49% i uplasowała się na poziomie 4,5 mln sztuk. Nie pomogła nawet premiera Lumii 950 i Lumii 950 XL.

Przychody ze sprzedaży licencji Windowsa również zmalały o 6%. To i tak lekka poprawa, gdyż w 2014 roku Microsoft odnotowywał spadki na poziomie 13%.

Nieźle trzyma się natomiast sekcja gamingowa. Microsoft chwali się, że posiada już 48 mln użytkowników Xbox Live. To 30-procentowy wzrost w stosunku do stanu z poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży konsol nieco jednak spadły. Ma na to wpływ słabnąca popularność Xboksa 360. Gigant nie podaje niestety, ile urządzeń sprzedało się w ostatnim kwartale.

Bardzo dobrze poradziły sobie usługi zlokalizowane w chmurze. Przychody z Office 365 wzrosły o 70%. Liczba subskrybentów pakietu biurowego wynosi już 20,6 mln.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *