Więcej na temat darmowej aktualizacji do Windows 7 OEM

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym rusza program darmowej aktualizacji Windows Vista OEM do Windows 7 OEM dla klientów którzy zakupią nowy komputer z systemem. Upgrade w przypadku wybranych dystrybutorów może być obciążony dodatkowymi kosztami takimi jak koszt nośnika czy opłaty manipulacyjne.

Z oferty aktualizacji będą mogli skorzystać wszyscy użytkownicy którzy zakupią nowy komputer u producentów którzy biorą udział w akcji. Promocja potrwa do 31 stycznia 2010 roku, a Windows Vista będzie aktualizowany do swoich odpowiedników Windows 7. Akcją objęte są następujące systemy: Windows Vista Home Premium, Business oraz Ultimate. Oferta aktualizacji nie dotyczy Windows Vista Home Basic. Producenci prawdopodobnie rozpoczną dystrybucję licencji aktualizacyjnych zaraz po premierze Windows 7 czyli po 22 października 2009.

Microsoft zdementował informacje pochodzące od niektórych dystrybutorów jakoby aktualizacja miałby być płatna. Koncern nie zamierza pobierać opłat za licencje jednak zastrzega, że producenci komputerów mogą pobierać drobne opłaty związane, np. z wysyłką. Firma Hewlett-Packard zapowiedziała w czwartek, że nie zamierza obciążać swoich klientów żadnymi kosztami w związku z aktualizacją systemu. Użytkownicy otrzymają nośnik z Windows 7 oraz dodatkową płytę z oprogramowaniem i sterownikami. Inaczej sprawa wygląda w przypadku Asusa – producent zapowiedział, że konsumenci w Stanach Zjednoczonych otrzymają aktualizację bezpłatnie natomiast klienci z innych krajów będą musieli ponieść koszta wysyłki i innych opłat manipulacyjnych. Wciąż nie wiadomo jaką decyzję podejmą pozostali producenci (Acer, Fujitsu, Lenovo i Toshiba).

Źródło: news.cnet.com

6 thoughts on “Więcej na temat darmowej aktualizacji do Windows 7 OEM

  1. Vista Home Basic kosztują mało, a aktualizacja późniejsza da Siódemki byłaby prawdopodobnie nieopłacalna dla Microsoftu (korzystne dla Nas)

  2. Niby dlaczego osoby z Home Basic nie mają prawo do aktualizacji?! Jaja sobie robią? W oświadczeniach mówią, że promocja zorganizowana jest z myślą o uczniach i studentach, a prawda jest taka, że większość “studenckich” notebooków (bo własnie one są w większości kupowane) jest wtyposażonych w wersje Home Basic :/

  3. Witam takie pytanie czy wszyscy co kupili viste mogą bez płatnie dokonać aktualizacji do windows 7?? czy tylko ci którzy zakupili system ok konkretnego termiu tak jak to kiedyś czytałem że miało być?? ciekawi mnie czy jak kupiłem viste z sp1 w zeszło roczne wakacje w sprzetkomie w łodzi to czy bede mogl sie ubiegać o darmową aktualizacje do windows 7??

  4. Z ciekawości wysłałem zapytanie do działającego intensywnie w moim rejonie Komputronika. Odpisano mi, że w sprzedaży są specjalne kupony (zapewne do nabycia podczas zakupu PC), które oferowane będą w cenie 66zł i dzięki któremu zapiszemy się na listę oczekujących na windows7. W cenie tej jest wliczony nośnik, koszt wysyłki kurierem i zapewne opłacony jest pracownik wysyłający nam naszą wersję windows7. Cóż… nie ma nic za darmo.

  5. Już na kilku portalach czytałem informację o planowanym upgrade\’dzie z Visty do W7, jednak nigdzie nie ma szczegółów, jak to będzie wyglądało na rynku Polskim. Czy u nas też to już działa? Jest szansa na uzyskanie informacji na ten temat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *