Specjalna wersja Windows 7 na pendrive?

CNET News informuje, że Microsoft rozważa wprowadzenie do sprzedaży specjalnej wersji Windows 7 dystrybuowanej na pamięciach przenośnych typu pendrive.

Wszystko po to aby ułatwić posiadaczom tanich komputerów przenośnych aktualizację do najnowszej wersji Windowsa. Netbooki najczęściej nie są wyposażone w napęd CD/DVD dlatego instalacja systemu z nośnika mogłaby być utrudniona. Wprowadzenie Windows 7 na rynek netbooków to dla Microsoftu duża szansa – obecnie największy udział ma Windows XP który jednak powoli będzie znikał z rynku.

Siódemka dostępna na pendrive to tylko jedna z opcji dystrybucji systemu. CNET zauważa, że OS może być również rozpowszechniany przez sieć typu Best Buy’s Geek Squad. Kolejna opcja to wersja typu Download która byłaby dostępna do pobrania z Internetu.

Źródło: CNET

5 thoughts on “Specjalna wersja Windows 7 na pendrive?

  1. nie napisal bo to nie strona o linuxie.jak juz masz zamiar pisac ze linux mial takie mozliwosci to napisz wszystko – windows tez. poczawszy od wersji 95 (czy 3.x) do najnowszych (nawet z vista) ! to ze czegos nie umiesz/nie znasz nie znaczy, ze sie nie da

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *