Niekorzystna cena Windows 7

Analitycy negatywnie oceniają politykę cenową Microsoftu – ich zdaniem cena Windows 7 jest zbyt wysoka. Stephen Baker, analityk z NPD Group wyraził swoje niezadowolenie z niedawno ujawnionych planów cenowych nowego Windowsa. Baker twierdzi, ze 120 dolarów (cena za wersję Home Premium w USA) to zbyt wysoka cena jak na oprogramowanie i dodał, że Microsoft może tym samym utrudnić migrację do Windows 7. W interesie koncernu z Redmond jest usuniecie wszystkich pozostałości związanych z Windows Vista, a przez wysoki koszy aktualizacji firma zniechęca swoich klientów – dodał.

Microsoft jest również krytykowany za brak oferty zbiorowej aktualizacji dla użytkowników domowych – w sytuacji gdy w domu znajduje się kilka pecetów niski koszt zbiorczej licencji mógłby zachęcić konsumentów i przyśpieszyć migrację do Windows 7. Dobrym przykładem dla Microsoftu jest Apple które na początku czerwca ujawniło plany związane z wdrażaniem nowego systemu Snow Leopard. Użytkownicy Mac OS X będą mogli dokonać aktualizacji do najnowszej wersji systemu za jedyne 29 dolarów natomiast upgrade na pięć stanowisk to koszt rzędu 49 dolarów. Stephen Baker uważa, że model cenowy przyjęty przez Apple jest dużo bardziej przyjazny dla użytkowników i podnosi poziom zadowolenia klientów.

Analitycy pozytywnie oceniają natomiast uruchomioną w piątek ofertę przedsprzedażową w ramach której Microsoft wraz z dystrybutorami detalicznymi (m. in. Amazon, Best Buy, Costco) oferują uaktualnienia wersji Home Premium za 49,99 dolarów oraz Professional za 99,99 dolarów. Niestety jest to jedynie promocja czasowa która skończy się wraz z premierą Windows 7 która odbędzie się 22 października.

Źródło: Computerworld

15 thoughts on “Niekorzystna cena Windows 7

 1. oczywistoscia jest ze ceny windowsa są przesadzone.

  Gdyby obnizyli to zarobiliby i tak więcej bo więcej ludzi kupi a tak to kto zarabia? – oczywiście mafia na piraceniu tego…

  ceny za duże jak na polskie zarobki.

  BEZSENS.

 2. Ceny windowsa sa za wysokie biorąc pod uwage zarobki w Polsce.Gdyby obniżyli ceny legalnego oprogramowania, to i tak zarobili by więcej, bo każdy by kupił legalne.A tak to kto zarabia? – mafia piracąca windowsa. Bez sens.Oczywiście cena jest nieprzemyślana bo zarabia mafia.

 3. W krajach wyżej rozwiniętych od naszego, oczywiście ruszyła przedsprzedaż i obniżka cen o 50% tak, że Home Premium można mieć za ok 350zł. Cena rozsądna i w miarę niska jak za system – kupił bym. Ale nieee, w Polsce tego oczywiście nie ma a cena to ok. 700zł. Przepraszam bardzo, ale tyle za system nie zapłacę.

 4. Także popieram przedmówców (czy też przedpisarzy) chociaż linux’em się nie bawiłem. Osobiście nie mogę powiedzieć nic złego na Viste. Co do cen to każdy kto jeździ skodą będzie psioczył że mercedes drogi.

 5. Ludzie. Przcież teraz Windows 7 jest za darmo do pobrania, co was ceny obchodzą, on wychodzi dopiero w PAŹDZIERNIKU, do tego czasu może się dużo zmienić.

 6. MS to shit, kolejny bubel MS, itd, itp… Niedobrze mi się robi od tej absurdalnej, religijnej, bełkotliwej paplaniny. Mac OS och jaki wspaniały… och o jej, Linux jakiż boski, och jak cudnie, o jak bosko… Takie gadanie to stek bzdetów. Co niby jest takiego złego w MS? Konkrety panowie i panie, konkrety. Używałem na przestrzeni ostatnich 10-lat wielu systemów. MS począwszy od wersji 3.11 do Visty, przetestowałem kilkanaście dystrybucji Linuxa. Pracowałem w Os/2 WARP 4, miałem także okazję pobawić się Mac OS X i co? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, mocne i słabe strony. Żadne nie jest absolutnie najlepsze, żadne też nie stanowi totalnego shitu. To tyle.

 7. ludzie ceny windowsa to porażka pod każdym kątem skoro tam 120 dolarów to tutaj trzeba liczyć ok. 400 – 500 zł ta sama wersja. do tego trzeba doliczyć : Antyvirus, any x10 cos tam to już ponad 650zł. Ja mam maca i mam gdzieś sterowniki antyvirusy itd. to wszystko to PC’towski szajs.

 8. To wyciąganie kasy! Dobrym przykładem jest Apple, ich Snow Leopard ma kosztować $129, natomiast upgrade z Leoparda (doskonale działającego systemu) tylko $29. Ile będą musieli zapłacić użytkownicy ostatniego bubla MS chcący upgradować do być może kolejnego? Nie jestem pewien czy chcę finansować błędy MS.

 9. Niestety OSX nie jest na bazie FreeBSD ale na bazie Darwina… choc losy ich wszystkich troche sie przeplataja ale pochodza wspolnie od 4.3BSD net/2 z ktorego powstalo 4.4BSD Lite2 od ktorego juz prosto w Darwina (protoplasty OS X)…

 10. Po przeliczeniu na nasz kurs to około 370 zł. W USA mają na prawdę tanio… Vista HP BOX w Polsce kosztuje 500 zł, no ludzie! Jak by kosztował Windows 7 w Polsce 370 zł to bym pobiegł do sklepu na kolanach byle go kupić.

 11. Ja pierniczę, 120$ za OS to naprawdę dobra cena. A co do Apple to sorry, ale raz że OS X jest zrobiony z freeBSD więc NIEWIELE kosztował Apple, a dwa że cena za Maca jest szczerze mówiąc zaporowa i w nosie mam to, że system można upgrade`ować za 2x mniejsze pieniądze skoro na sprzęt i wszystko z nim związane trzeba wydać 3x więcej.

 12. Pewnie, że będzie drogi. Czymś muszą sobie dziurę w budżecie załatać, a okazja jest ku temu. Tylko dlaczego ludzie to kupują skoro jest tyle darmowego i legalnego oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *