Wielka walka: iPad 2 z iOS 5 vs tablet z Windows 8 (wideo)

Tegoroczna konferencja Microsoftu – BUILD – odbiła się wielkim echem w technologicznym świecie. Wszystko za sprawą prezentacji deweloperskiej wersji Windows 8, nazwaną także pre-betą. Wybrani uczestnicy BUILD dostali po sztuce tabletu z tym systemem, dzięki czemu w sieci mogło pojawić się interesujące wideo porównujące działanie iOS 5 z Windows 8.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że oba porównywane tablety pracowały na wczesnych wersjach swoich systemów operacyjnych. Jest jednak znaczna różnica – na iPadzie 2 uświadczymy którejś z kolei bety iOS 5, natomiast na tablecie z platformą Microsoftu działał Windows 8 we wspomnianej pre-becie, a więc wersji deweloperskiej, której wiele brakuje do doskonałości.

Mimo wszystko warto jednak zerknąć na poniższe wideo. Choćby z tego względu, że Windows 8 w tak wczesnej fazie rozwoju doskonale sprawdza się jako konkurent iOS 5. Trzeba zauważyć, że nie było możliwości porównania dość istotnych aplikacji, jak chociażby sklepy z aplikacjami czy klient poczty, gdyż w wersji deweloperskiej systemu Microsoftu nie zostały udostępnione.

Premiera iOS 5 spodziewana jest w październiku 2011 roku, natomiast na Windows 8 przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku – kto wie, może nawet i do jego drugiej połowy (Microsoft na razie milczy w sprawie konkretnej daty rynkowej premiery).

Źródło: Winrumors.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.