Smutna minka zamiast BSoD w Windows 8

Osoby korzystające z komputerów pracujących w opraciu o którąkolwiek wersję systemu operacyjnego Windows doskonale wiedzą, że pojawienie się na wyświetlaczu Blue Screen of Death oznacza kłopoty. Dotychczas Microsoft informował o tym wyświetlając nieprzyjemny komunikat białymi literkami na niebieskim tle. Okazuje się, że w Windows 8 zostanie on nieco “uczłowieczony”.

Koncern z Redmond zdecydował, że “niebieski ekran śmierci” (BSoD) zostanie zastąpiony emotikonką przedstawiającą smutną minkę. Zamiast długiego komunikatu dotyczącego rodzaju błędu, który wystąpił, na naszym ekranie ukaże się jedynie krótka informacja o potrzebie ponownego uruchomienia urządzenia, brzmiąca: “Your PC ran into a problem it couldn’t handle, and now it needs to restart”.

Zastanawiający jest jedynie fakt, dlaczego jest to akurat smutna minka. Użytkownik po zobaczeniu “niebieskiego ekranu śmierci” zawsze okazuje raczej wielkie zdenerwowanie niż smutek, więc uzasadnione by było zastosowanie tu minki :[.

Ewentualnie pojawienie się 🙁 na BSoD można sobie jeszcze tłumaczyć faktem, iż Microsoftowi jest przykro z powodu wystąpienia jakiegoś błędu, uniemożliwiającego dalsze korzystanie z komputera w stanie obecnym bez restartowania go… Ale czy ktoś w to uwierzy?

BSoD w Windows 8

Źródło: Slashgear

One thought on “Smutna minka zamiast BSoD w Windows 8

  1. Więc nowy Windows jest aż tak beznadziejny, że pozostało im się zabrać tylko za poprawienie wyglądu BSOD-a…? 😀 Rewelacja… Teraz na pewno będzie częściej wyświetlany! Cieszcie się! To kolejna farbowana Vista. Nie wiem, kto w ogóle mógłby tego używać. Zarządzanie oknami i wygoda z epoki kamienia łupanego, o idiotycznych licencjach i prywatności nie wspominając.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *