Adobe wyjaśnia sprawę Flasha w Windows 8

Od jakiegoś czasu wiemy już, że w urządzeniach pracujących w oparciu o Windows 8 będzie Flash, aczkolwiek nie do końca. W przyjaznym użytkownikowi dotykowego interfejsu trybie Metro faktycznie nie będzie obsługiwana wtyczka Adobe, natomiast w deskopowym – jak najbardziej. Całą sprawę postanowiła wyjaśnić najbardziej zainteresowana firma – Adobe.

Twórca jednej z najpopularniejszych wtyczek, z których korzystają internauci, twierdzi, że z obsługą Flasha w Windows 8 nie będzie żadnego problemu. “Spodziewamy się, że Windows (włączając w to Windows 8 ) będzie ekstremalnie popularny w ciągu kolejnych lat, a Flash będzie miał się dobrze – wszystkie aplikacje i programy Flashowe w Metro będą działać dzięki Adobe AIR” – można przeczytać na oficjalnym blogu Adobe.

Firma dzięki temu chce umożliwić dostawcom treści i programistom dostarczenie najbogatszych doświadczeń użytkownikom urządzeń, niezależnie od technologii, w tym dzięki Flashowi czy HTML5. Ma w tym pomóc bliska współpraca Adobe z takimi firmami, jak Microsoft, Google i Apple.

Jest to niewątpliwie dobra informacja dla wszystkich osób, które obawiały się braku możliwości wyświetlania elementów Flashowych w Metro.

Źródło: Blog Adobe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *