Aktualizacja majowa Windows 10 2004 została udostępniona

Windows 10 May 2020 Update

Majowa aktualizacja systemu Windows 10 jest już udostępniana falami i albo pojawiła się już na Waszych komputerach w ramach Windows Update, albo zagości tam na przestrzeni następnych godzin. Jest małe “ale”. Poprawka jest dystrybuowana w chwili obecnej wyłącznie na PCtach posiadaczy Windowsa 10 w wersji 1909 i 1903. Windows 10 2004 przynosi mnóstwo nowości, a najważniejszą dla wielu będzie z pewnością wyeliminowanie wieloletniego błędu związanego ze zbyt wysokim użyciem dysku.

Jak pobrać aktualizację Windows 10 2004?

Wystarczy nacisnąć na ikonę lupy obok przycisku Menu Start i wyszukać frazę “Windows Update” lub “Sprawdź, czy są aktualizacje”. Po przejściu do witryny Windows Update należy skorzystać z opcji wyszukania aktualizacji. Jeśli stosowna poprawka jest dostępna, otrzymacie propozycję zainstalowania Windowsa 10 2004. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad pochodzeniem oznaczenia “2004”, to tutaj znajdzie odpowiedź.

Aktualizacja majowa Windows 10 2004. / Źródło: Polska Grupa Windows 10

Jeśli aktualizacja majowa nie pojawiła się jeszcze w Windows Update, nic straconego. Możecie bowiem spróbować wymusić ją ręcznie, pobierając Asystenta aktualizacji systemu Windows 10. Wystarczy uruchomić aplikację, a ta poinformuje o tym, czy dla Waszego komputera dostępne jest uaktualnienie.

Alternatywnie, można sięgnąć także po inny program. Windows 10 Media Creation Tool pobierze obraz najnowszej wersji Windowsa 10 i zainstaluje ją na komputerze. Zrobi to zachowując lub kasując obecne na danej partycji pliki.

Czy warto spieszyć się z instalowaniem aktualizacji?

Historia pokazuje, że nowe wersje systemu Windows 10 mogą sprawiać niemiłe niespodzianki. Oznacza to, że w najbliższych dniach prawdopodobnie pojawią się raporty na temat różnych błędów i problemów po instalacji najnowszego “update’u”. Może jednak warto zatem wstrzymać się z aktualizacją do najnowszej wersji Windowsa 10, czyli 2004?

Źródło: Instalki.pl, Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *