Windows 10: błąd w programie Poczta, powoduje usuwanie wysłanych wiadomości z Gmail’a

Windows 10 poprawka

Na forum wsparcia technicznego Microsoftu użytkownicy poczty Gmail korzystający z systemowych aplikacji donoszą o znikających wiadomościach. Błąd występujący w narzędziach Poczta i Kalendarz wydaje się prowadzić do automatycznego czyszczenia skrzynek nadawczych z uprzednio wysłanych treści.

Bug w Poczcie i Kalendarzu po aktualizacji “dziesiątki”

Problem związany jest najpewniej bezpośrednio z aktualizacją z 28 maja, która w przypadku programu Poczta w wersji 16005.12827.20200.0 popsuła integrację z wzmiankowaną pocztą Google. Internauci informują też, że podobne problemy dotyczą najnowszej wersji Kalendarza. W obu przypadkach maile z połączonych z aplikacjami skrzynek Gmail kasowane są z folderu Wysłane.

“Zauważyłem, że kiedy odpowiadam na e-maile, wysyłany e-mail znika i nie można go znaleźć w wysłanych elementach, skrzynce nadawczej, koszu, spamie ani w żadnym innym miejscu. Skasowanej wiadomości e-mail nie można również znaleźć w webowym Gmailu wyświetlanym w przeglądarce internetowej. Wygląda na to, że maile są automatycznie usuwane i kasowane z serwera”, pisze jeden z poszkodowanych. Inni podają, że maile przenoszoną są do Spamu i da się je odzyskać z poziomu przeglądarki.

Aplikacja Poczta w Windows 10 / Źródło: Instalki.pl

Usterkę zgłoszono już Microsoftowi poprzez Centrum Opinii, ale pracownicy firmy nie odnieśli się jeszcze do sprawy.

Winowajcą jest bug w wymienionych wyżej programach, który zmienia ustawienia Gmaila. Aby pozbyć się usterki najlepszym sposobem wydaje się usunięcie konta Gmail z aplikacji Poczta i ponowne, manualne dodanie go jako “innego konta POP/IMAP” przy wykorzystaniu ustawień poczty Gmail publikowanych w tym miejscu.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *