Po aktualizacji Windows 10 Outlook może przestać działać

Outlook

Outlook przestał działać? Okazuje się, że firma Microsoft jedną z najnowszych aktualizacji systemu Windows 10 zepsuła jeden z najpopularniejszych domyślnych programów w Windowsie. Klient poczty od kilku już dni na wielu komputerach generuje błąd, którego trudno jest się pozbyć.

Winna aktualizacja Windows 10 2005

Poprawka Windows 10 2005 build 12827.20268 wydana została jako uzupełnienie dla majowej aktualizacji oznaczonej numerem 2004. Niektóre osoby po jej zainstalowaniu i uruchomieniu programu Outlook widzą komunikat o treści (tu w języku angielskim): 

“Something is wrong with one of your data files and Outlook needs to close. Outlook might be able to fix your file. Click OK to run the Inbox Repair Tool.”

Próba uruchomienia programu naprawczego również kończy się fiaskiem.

Przedstawiciele pomocy technicznej Microsoftu nie są pewni tego, co dokładnie jest sprawcą zamieszania. Ba, nie wiadomo nawet czy należało będzie wydać stosowną poprawkę dla Windowsa, czy może samego Outlooka. Wygląda jednak na to, że Outlook działa już poprawnie w wersji beta programu udostępnionej w ramach programu Insider pod numerem 13004.10000.

Jak naprawić Outlook’a?

Microsoft opublikował tymczasowe rozwiązanie problemu, które niestety wymaga edycji rejestru systemowego. Jeśli Outlook wyświetla u Ciebie poniższy błąd, możesz spróbować postępować zgodnie z tą instrukcją:

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na menu Start i wybierz z listy “Uruchom”.

2. Wpisz regedit i potwierdź przyciskiem OK.

3. Z menu po lewej stronie przejdź do lokalizacji HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\16.0\Outlook\PST

4. Z PST usuń dwa klucze widoczne na poniższym zrzucie ekranu i zrestartuj program Outlook.

Te dwa klucz rejestru należy usunąć, aby Outlook zaczął działać poprawnie / Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *