Te zmiany prawdopodobnie pojawią się wraz z aktualizacją Windows 10 21H1

Windows 10

Jak zauważyła część użytkowników testowej wersji “dziesiątki”, system wzbogaci się już niedługo o dosyć interesujące zmiany w interfejsie. Te prezentują się naprawdę ciekawie i mogą spodobać się konsumentom. Czego możemy się więc spodziewać w aktualizacji Windows 10 21H1?

Odświeżony regulator głośności

Nie ma co ukrywać – obecny w Windows 10 regulator głośności woła o pomstę do nieba. Jest zbyt uproszczony i nie wygląda zbyt nowocześnie. Na szczęście niedługo ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Microsoft pracuje bowiem nad przystosowaniem elementu do Fluent Design. Oprócz „upiększenia” głównej części funkcji, użytkownicy z poziomu regulatora będą mogli sterować także odtwarzaną przez np. Spotify muzyką.

Odświeżony regulator głośności / Źródło: Windows Latest

Zmniejszone pole wyszukiwania

Microsoft prawdopodobnie doszedł do wniosku, że “duże” pole wyszukiwania nie prezentuje się najlepiej i widać, że pracuje nad jego pomniejszeniem. Wygląd oraz podstawowa funkcja nie ulegnie zmianie – mówimy o poprawce czysto kosmetycznej. Cieszy ona jednak oko.

Zmienione pole wyszukiwania / Źródło: Windows Latest

Nowe centrum powiadomień

Ta zmiana trafi najpierw do Windows 10X. Centrum powiadomień zostanie gruntownie przeprojektowane, co doprowadzi do jego uproszczenia i unowocześnienia. Znaleźć tam będzie można nie tylko najważniejsze skróty, ale też zgrupowane powiadomienia.

Nowe centrum powiadomień / Źródło: Windows Latest

Jak odkryto w kodzie wczesnych kompilacji, nowość trafi również do Windows 10. Jest ona jednak na tak wczesnym etapie rozwoju, że nie wiemy nic o jej finalnym wyglądzie, a co dopiero o przybliżonej dacie premiery.

Wcześniej za to zostanie wprowadzony znak „x” przy powiadomieniach push o np. zaktualizowanych aplikacjach. Dzięki temu zamykanie notyfikacji będzie wygodniejsze.

Powiadomienia push/ Źródło: Windows Latest

Nadchodzące nowości mogą się podobać, a co najważniejsze, mogą okazać się przydatne. Trudno jednak określić, kiedy dokładnie zobaczą je wszyscy użytkownicy Windowsa 10.

Źródło: Windows Latest via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *