Windows 7 otrzymuje aktualizację

Windows 7

Oficjalne, bezpłatne wsparcie dla Windowsa 7 zakończyło się 14 stycznia bieżącego roku. System Microsoftu miał nie otrzymywać już żadnych poprawek, ale wygląda na to, że może się to zmienić. Tak właśnie stało teraz, gdy udostępniono na niego aplikację rozpowszechnianą równolegle także na Windows 8 oraz Windows 8.1.

Microsoft Edge na Windows 7

Gigantowi z Redmond zależy na tym, aby nowa przeglądarka Edge wykorzystująca silnik Chromium pojawiła się jak najszybciej na jak największej liczbie urządzeń. Wyrazem tego jest nie tylko zastąpienie nią wcześniejszej przeglądarki dostarczanej z Windowsem 10, ale również zainstalowanie jej na starszych platformach. Aktualizacja KB4567409 instaluje nowego Edge’a na komputerach użytkowników systemu Windows 8.1 i Windows 7.

Poprawka KB4567409 na stronie wsparcia Microsoftu nosi nazwę “Aktualizacja nowej przeglądarki Microsoft Edge dla systemu Windows 7 z dodatkiem SP1 i systemu Windows 8.1”. W tym też miejscu widnieje informacja o tym, że aktualizacja przeznaczona jest wyłącznie dla użytkowników indywidualnych i nie otrzymają jej klienci biznesowi. Firma przypomina, że Edge na Windows 7 ułatwia ochronę urządzenia w sieci Web, ale urządzenia działające pod kontrolą tego OSu nadal są narażone na zagrożenia bezpieczeństwa ze względu na fakt, iż system nie jest już wspierany.

Aby zainstalować Microsoft Edge na Windows 7 należy:

  • mieć zainstalowaną aktualizację SHA-2 (KB4474419) z 23 września 2019 lub nowszą aktualizację SHA-2, a następnie ponownie uruchomić urządzenie przed zastosowaniem aktualizacji
  • zaktualizować SSU za pomocą instalacji KB4490628 z 12 marca 2019 r. lub nowszą aktualizacją SSU.

Co ważne, nowy Edge nie zastąpi Internet Explorera i nie stanie się automatycznie domyślną przeglądarką w żadnym ze starszych systemów. Jeśli nadal korzystacie z Windowsa 7 lub Windowsa 8/8.1 i nie chcecie nowej przeglądarki internetowej, program możecie odinstalować z poziomu panelu sterowania.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *