Windows 10 build 10036 wyciekł do sieci

W sieci pojawiła się kolejna kompilacja Windows 10 oznaczona jako build 10036. System najprawdopodobniej pochodzi z kanału partnerskiego i nie zawiera niektórych funkcji jakie zobaczymy w finalnej wersji “dziesiątki”. Pojawił się za to sporo zmian w interfejsie w stosunku do oficjalnego wydania (build 9926).

Zacznijmy od Menu Start, które po raz kolejny doczekało się kilku modyfikacji. Największa z nich to przezroczystość tła obecna zarówno w rozwijanej wersji interfejsu jak i w jego trybie pełnoekranowym. Zresztą w tym drugim jest ona o wiele większa przez co możemy mieć pewne problemy z odczytywaniem części napisów. Możecie to zobaczyć na poniższych screenach.

Win10-bulid10036 01

Win10 bulid10036 02
Tło Menu Start jest przezroczyste w obu jego wersjach.

Zmiany dotknęły także ikon omawianego menu. Przyciski znajdujące się z prawej strony czyli Opcje zasilania i Rozszerzenia interfejsu zostały zmniejszone, a drugi z nich dodatkowo wizualnie uproszczony (dwie strzałki zamiast czterech). Natomiast guziki z lewej strony (Eksplorator plików, Dokumenty i Ustawienia) zostały całkowicie pozbawione ikonek.

W opcjach zasilania znajdziemy teraz nową funkcję. Do możliwości zrestartowania i wyłączenia komputera dołączyła opcja “uśpienia” naszego PC. Ostatnią nowością Menu Start jest poprawienie nagłówków nad pogrupowanymi kafelkami. Teraz podświetlają się one gdy najedziemy na nie kursorem myszy.

Kolejną większą nowością jest możliwość pobierania aktualizacji systemu korzystając z sieci P2P. Co oznacza, że łatki nie będą ściągane wyłącznie bezpośrednio od Microsoftu ale także od innych użytkowników Windows 10 (zarówno z naszej sieci lokalnej jak i Internetu). Wszystko po to by znacznie skrócić czas ich pobierania i odciążyć serwery giganta z Redmond.

Win10 bulid10036 03
Teraz możemy wybrać skąd chcemy ściągać aktualizacje Windows 10.

Dzięki szeregowi usprawnień łatwiej będzie nam też zarządzać naszymi aplikacjami w zakładce “Apps & features”. Doszły nowe opcje ich porządkowania, wyszukiwania czy np. możliwość wyświetlenia programów zainstalowanych wyłącznie na konkretnym dysku. Dodatkowo aplikacje znajdujące się na kartach pamięci czy pendrivach możemy bezproblemowo przenosić na inne urządzenia tego typu.

Win10 bulid10036 04
Zarządzanie aplikacjami zostało bardzo usprawnione.

Źródło: Neowin via Instalki

1 thoughts on “Windows 10 build 10036 wyciekł do sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *