Windows 10: łatwiejsze przełączanie pomiędzy desktopem a tabletem

Windows 10 to system, który jest przygotowywany na wiele urządzeń jednocześnie. Otrzymają go zarówno komputery, tablety, jak i smartfony. Właśnie z tego względu Microsoft chce usprawnić interfejs, by jego obsługa była wygodna w każdych warunkach. Pojawi się między innymi ułatwienie dla osób korzystających z urządzeń hybrydowych.

Jeżeli korzystamy z tabletu, który po podłączeniu klawiatury służy nam także jako klasyczny notebook, to do tej pory musieliśmy samemu przełączać się pomiędzy trybem tabletu a trybem desktopowym.

Najnowsza wersja systemu, która przed weekendem wyciekła do sieci, usprawnia jednak ten proces. Użytkownik może określić czynności, po wykonaniu których Windows 10 automatycznie zmieni tryb. Przykładowo po odłączeniu klawiatury system przejdzie w tryb tabletu, przystosowując interfejs wyłącznie do obsługi za pomocą dotyku.

Możliwe będzie również całkowite zablokowanie trybu tabletu, by w każdych warunkach korzystać wyłącznie z wyglądu desktopowego. Ustawienia te pozwolą zatem na dostosowanie parametrów według potrzeb użytkownika.

Windows 10 tryb tabletu
Windows 10 umożliwi dostosowanie automatycznego przechodzenia w tryb tabletu

To kolejna mała zmiana, która ostatecznie przełoży się na pozytywny odbiór systemu. Już teraz widać, że Microsoft chce oddać w nasze ręce kompletne dzieło. Czy tak się jednak stanie, przekonamy się w drugiej połowie bieżącego roku.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *