Windows 10 build 10158 został wydany

Microsoft wydał właśnie nową kompilację testowej wersji systemu Windows 10. Build oznaczony numerem 10158 jest dostępny dla osób, które zapisały się do tak zwanego „szybkiego kręgu”. Są to użytkownicy, którzy testują mniej dopracowane wersje systemu. W tym przypadku zmiany dotyczą przede wszystkim kwestii kosmetycznych.

Microsoft powoli przygotowuje się na premierę finalnej wersji Windows 10, która nastąpi za miesiąc. Najnowszy build, który pojawił się właśnie w szybkim kręgu, wprowadza kilka pomniejszych zmian.

Jedną z nowości jest poprawne nazewnictwo wbudowanej w system przeglądarki. Od teraz jest ona sygnowana nazwą Microsoft Edge, a nie Project Spartan, jak miało to miejsce wcześniej. To jednak nie koniec zmian. W przeglądarce można już uaktywnić przycisk Home, który przeniesie nas na stronę startową. Użytkownicy mogą także zaimportować swoje zakładki z produktów konkurencji – np. Google Chrome. Pojawił się również menedżer haseł.

Microsoft Edge pozwala teraz na większą customizację. Użytkownik może zdecydować, co ma być wyświetlane na ekranie nowej karty. Poszczególny karty można teraz łatwo przeciągać. Pojawił się również alternatywny, ciemny design przeglądarki.

Microsoft Edge, ciemny design
Microsoft Edge otrzymał nowy, ciemny design

Windows 10 build 10158 to także szereg usprawnień i zmian kosmetycznych. Poprawiono między innymi błędy związane z funkcją Continuum (integracja ze smartfonem), usprawniono tryb tabletu oraz dodano lepsze wsparcie dla aplikacji Windows 8/8.1. W Menu Start pojawił się nowy gest. Wystarczy wykonać myszką ruch w górę, przytrzymując jednocześnie lewy przycisk, by szybko otworzyć listę wszystkich aplikacji. Programy można natomiast wyszukiwać, klikając na interesującą nas literkę.

sposób na wyszukiwanie aplikacji
Nowy, szybszy sposób na wyszukiwanie aplikacji

Aktualizacji doczekała się również aplikacja „Zdjęcia”, pełniąca funkcję przeglądarki graficznej. Od teraz potrafi ona poprawnie wyświetlać animowane pliki graficzne GIF. Microsoft zadbał także o lepszą integrację Cortany z systemem (niedostępna w polskiej wersji językowej). Wirtualna asystentka obsługuje teraz Office 365, wyświetlając osoby, z którymi mamy zaplanowane spotkania czy chociażby dane dotyczące drogi do pracy.

Najnowszy build można pobrać wyłącznie za pośrednictwem Windows Update. Użytkownik musi być zapisany do szybkiego kręgu aktualizacji.

Pobierz: Windows 10 Insider Preview

Poniżej przedstawiamy galerię screenów z najnowszej wersji Windows 10 (build 10158).

Windows 10 build 10158

Windows 10 build 10158

Windows 10 build 10158

Windows 10 build 10158

Windows 10 build 10158

Windows 10 build 10158

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Windows 10 build 10158 został wydany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *