Tuner TV dla Xbox One

Microsoft poinformował o planach wprowadzenia do sprzedaży tunera telewizji cyfrowej dla Xbox One. Dzięki niemu niekodowane kanały telewizyjne można oglądać bezpośrednio z poziomu konsoli, bez konieczności zmiany wejścia telewizora. Możliwy jest także podgląd telewizji w trybie Snap.

Tuner TV cyfrowej dla Xbox One umożliwia oglądanie niekodowanych kanałów bezpośrednio z poziomu konsoli. Możliwe jest np. zatrzymywanie lub też przewijanie oglądanych programów. Użytkownik może również uruchomić telewizję w małym okienku w rogu ekranu. W takim przypadku możliwe jest jednoczesne oglądanie telewizji i granie w gry. Funkcję tę można np. wykorzystać podczas czekana na rozpoczęcie rozgrywki w trybie sieciowym, uprzyjemniając sobie czas ulubionym programem TV.

Tuner jest oczywiście kompatybilny ze standardami DVB-T, DVB-T2 oraz DVB-C. Za jego pomocą możemy skorzystać z przewodnika OneGuide, który wyświetla dokładną rozpiskę kanałów telewizyjnych wraz z godzinami rozpoczęcia naszych ulubionych programów.

Z tunera można również strumieniować obraz na inne urządzenia z systemem Windows 10 lub aplikacją Xbox SmartGlass. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy na Xbox One jest uruchomiona gra.

Tuner TV dla Xbox One pojawi się w sprzedaży w Polsce w sierpniu 2015 roku. Orientacyjna cena wynosi 119 złotych.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *