Microsoft wydaje nowy build Windows 10 nr 10565

Microsoft w końcu zdecydował się udostępnić kolejny build Windows 10 dla osób zapisanych do programu Insider. Aktualizacja przyniosła kilka poprawek i usprawnień, jak również zupełnie nowych funkcji. Co nowego w systemie Microsoftu?

Najnowszy build Windows 10 jest dostępny dla osób, które są zapisane do tak zwanego szybkiego kręgu aktualizacji. Są to łatki testowe, które mogą jeszcze zawierać błędy, a nie wszystkie funkcje muszą działać poprawnie.

Gabe Aul na stronie Microsoftu wyjaśnia, jakie zmiany wprowadzono wraz z najnowszą aktualizacją. Jest to przede wszystkim długo wyczekiwana integracja systemu z aplikacją Skype. Za pomocą trzech aplikacji użytkownicy będą mogli rozmawiać tekstowo lub głosowo bezpośrednio z systemu, wykorzystując swoje połączenie Wi-Fi lub 3G/4G w przypadku tabletów. W centrum akcji pojawi się natomiast przycisk szybkiej odpowiedzi na otrzymane wiadomości.

Microsoft Edge, czyli przeglądarka wbudowana w Windows 10, otrzymała natomiast możliwość podglądu zawartości otwartych kart. Wystarczy, że użytkownik najedzie kursorem na nieaktywną kartę, by wyświetliła się miniaturka podpowiadająca, co na niej się znajduje. Pojawiła się także synchronizacja takich elementów, jak ulubione czy zapisane do przeczytania.

windows_10_build_10565_1
Podgląd kart w Microsoft Edge

Ulepszeniu uległa również Cortana. Potrafi ona teraz odczytywać odręczne notatki. Będzie również pomocna podczas zakupu biletów do kina. Asystentka prześledzi nasze powiadomienia e-mail, z których dowie się, kiedy dokładnie wybieramy się na film. Dwie godziny przed seansem wyświetli odpowiednie powiadomienie i zaproponuje wezwanie taksówki (Uber). Funkcja ta niestety nie będzie dostępna w naszym kraju, podobnie jak cała Cortana.

Cortana rozpoznaje odręczne notatki
Cortana rozpoznaje odręczne notatki

W systemie pojawiły się także drobne nowości. Jedną z nich jest dostosowywanie koloru pasków tytułowych otwartych okienek do naszego głównego motywu systemu. Usprawniono również menu kontekstowe w Menu Start.

Zmiany w wyglądzie systemu
Drobne zmiany w wyglądzie systemu

Windows 10 build 10565 można pobrać bezpośrednio z ustawień systemu. Należy jednak zapisać się do programu Windows Insider, a następnie wybrać szybki krąg aktualizacji.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *