Wersja testowa Windows 10 build 14267 udostępniona

Microsoft jakiś czas temu zapowiedział, że będzie częściej wydawać wersje testowe systemu Windows 10. I słowa dotrzymuje, bowiem właśnie na serwerach firmy zadebiutowała kolejna edycja Windows 10 Insider Preview.

Build oznaczony numerem 14267 jest dostępny dla użytkowników programu Windows Insider, którzy korzystają z szybkiego kręgu aktualizacji.

Jedną z nowości w systemie jest możliwość łatwiejszego wyszukiwania utworów muzycznych przy wykorzystaniu Cortany. Wystarczy nacisnąć specjalną ikonę, by Cortana rozpoznała utwór odtwarzany w tle. Wirtualna asystentka nie jest jednak dostępna na terenie naszego kraju, dlatego też z funkcji tej nie skorzystamy.

Usprawnienia doczekał się pasek ulubionych stron w Microsoft Edge. Od teraz użytkownik może wskazać, by wyświetlane były wyłącznie małe ikonki zapisanych stron. Pozwoli to zaoszczędzić na pasku sporo miejsca.

Pasek ulubionych stron w Microsoft Edge
Pasek ulubionych stron w Microsoft Edge

Z poziomu opcji można również ustawić automatyczne czyszczenie danych przeglądarki podczas kończenia sesji. Dzięki temu w programie nie powinny pozostać żadne ślady naszej aktywności. Drobne zmiany zaszły także w sposobie pobierania plików. Od teraz Edge może się za każdym razem pytać, gdzie zapisać pobierane dane.

Microsoft ułatwił także dodawanie zdjęć do wiadomości wysyłanych za pośrednictwem aplikacji Skype. Fotografię można wybrać z dysku lub wykonać nową za pomocą wbudowanego aparatu urządzenia.

Programiści naprawili również dotychczas znane błędy, m.in. ten dotyczący resetowania ustawień systemu.

Windows 10 build 14267 jest już dostępny do pobrania dla użytkowników Windows Insider, którzy zapisali się do szybkiego kręgu aktualizacji.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *