Pentagon przesiada się na Windows 10

Microsoft poinformował, że zyskał właśnie największego klienta zainteresowanego przesiadką na Windows 10. Ash Carter, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych, zlecił aktualizację systemu do Dziesiątki dla wszystkich komputerów Pentagonu. To 4 mln urządzeń.

Aktualizacja ma być przeprowadzona w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Jeżeli podzielimy ilość komputerów przez dni, wyjdzie nam, że Microsoft codziennie będzie aktualizował niemal 11 tysięcy urządzeń.

Zamówienie Pentagonu to duży krok dla Microsoftu, który może zachęcić do aktualizacji także inne firmy. Nie ulega jednak wątpliwości, że to także duże wyzwanie.

Komputery Departamentu Obrony są bowiem zlokalizowane nie tylko w biurach. Niektóre z nich funkcjonują w łodziach podwodnych, inne na terytorium działań wojennych. Microsoft musi także przestrzegać specjalnych reguł związanych z bezpieczeństwem.

Zamówienie z Departamentu Obrony może być także poważnym argumentem Microsoftu w debacie na temat bezpieczeństwa Windows 10 i skuteczności zabezpieczeń systemu.

Źródło: CNN via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *