Skype – rozmowy grupowe z maksymalnie 25 osobami

Microsoft poinformował na swoim blogu o udostępnieniu możliwości prowadzenia grupowych rozmów wideo w aplikacjach Skype na Androida i iOS. Funkcja jest już udostępniana kolejnym użytkownikom. Gigant z Redmond informuje, że powinna pojawić się u wszystkich zainteresowanych do końca następnego tygodnia.

Grupowe rozmowy oferują wideo w jakości HD z czystym dźwiękiem dzięki kodekowi SILK Super Wide Band. Microsoft wyjaśnia, że obraz jest specjalnie dostosowany do urządzenia, z którego korzystamy, a osoba mówiąca znajduje się w centrum.

Przy okazji programiści zwiększyli limit liczby osób, które mogą brać udział w konwersacji. Dotychczas, gdy grupowe rozmowy wideo były dostępne w aplikacjach desktopowych, było to maksymalnie 5 użytkowników. Teraz połączyć może się ze sobą nawet 25 osób.

Grupowe rozmowy wideo na smartfonie
Grupowe rozmowy wideo na smartfonie

Aplikacja daje również możliwość zarządzania wyglądem rozmowy. Wyświetlać można wszystkich użytkowników jednocześnie lub tych, którzy aktualnie coś mówią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrane osoby przypiąć do konkretnej pozycji na ekranie.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *