Windows 10 Technical Preview dla smartfonów już do pobrania

Od wczoraj posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone 8.1 mogą pobrać wersję testową Windows 10. To, że nowe oprogramowanie nie zostało udostępnione od razu na wszystkie modele telefonów Microsoftu nikogo nie dziwi, ale okazuje się, że w pewnych przypadkach nie było to celowe działanie. Gigant z Redmond ma bowiem pewien problem z brakiem miejsca na instalację “dziesiątki”.

Zacznijmy jednak od początku. Każdy kto posiada jeden z następujących modeli smartfonów – Lumia 630, Lumia 635, Lumia 636, Lumia 638, Lumia 730 i Lumia 830 może dołączyć do programu Insider i bezpłatnie pobrać testową wersję Windows 10 dostępną tutaj. Kolejne urządzenia mają dołączyć do tej list w ciągu następnych kilku miesięcy.

Dziwi trochę brak dwóch flagowych urządzeń firmy czyli Lumii 930 oraz 1520. I tu sprawa robi się ciekawa. Otóż wspomniane smartfony mają zbyt małą ilość miejsca na partycji systemowej by zainstalować Windows 10. Więc przejście na nowy system zwyczajnie nie jest możliwe.

Oczywiście Microsoft rozpoczął już prace nad rozwiązaniem tego problemu. Chce wprowadzić coś co nazwał partition stitching, które umożliwi dynamiczną zmianę wielkości partycji systemowej. Co z kolei pozwoli na instalację “dziesiątki”. Wygląda na to, że posiadacze urządzeń z wyższej półki cenowej będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Co ciekawe nowy system giganta z Redmond zostanie także udostępniony dla sprzętu z 512 MB pamięci RAM. Dzięki czemu zapewne trafi do większej liczby odbiorców.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *