Windows 10 – nowy update, nowy problem

Windows 10

Microsoft nie ma dobrej passy jeśli chodzi o Windows 10 – firma wypuściła sporo wadliwych aktualizacji, a w ubiegłym roku temat październikowego oprogramowania i jego błędów ciągnął się za amerykańskim producentem aż do końca 2018 roku. Zaledwie kilka dni po marcowej aktualizacji zbiorczej dla Windows 10 użytkownicy znów zgłaszają błędy. Sprawa jest związana z updatem oznaczonym jako KB4482887 – poprawka ma powodować problemy z wydajnością podczas korzystania z systemu, jak również sypie błędami podczas wirtualnej rozgrywki. 

Podczas korzystania z komputera w tradycyjny sposób oraz używając go do pracy, Windows 10 po aktualizacji powoduje problemy z wydajnością: użytkownicy skarżą się na krótkie zawieszanie się systemu oraz brak responsywności jeśli chodzi chociażby o sterowanie myszą. W grach ma być znacznie gorzej.

W starszych grach takich, jak Call of Duty 4 czy Call of Duty: Modern Warfare 2 gracze odnotowują zawieszanie się produkcji podczas poruszania myszą. Spadek wydajności został zanotowany również w tytułach Desitny 2 oraz Apex Legends. O ile wcześniej wszystkie gry działały w płynności powyżej 60 klatek na sekundę, tak po zbiorczych poprawkach KB4482887 sytuacja uległa znacznej zmianie.

Microsoft na całe szczęście wie już o tym problemie i stara się go rozwiązać na bieżąco. Firma zaktualizowała stronę poświęconą nowej poprawce i można faktycznie przeczytać tam, iż zainstalowanie nowej wersji oprogramowania może spowodować kłopoty z wydajnością karty graficznej oraz z samym komputerem.

Jak poradzić sobie z całą sytuacją? Według Microsoftu wystarczy jedynie odinstalować wadliwą poprawkę i przywrócić komputer do poprzedniego stanu. Warto wspomnieć, iż aktualizacja KB4482887 wnosi do systemu Windows 10 technikę Retpotline od Google, która ma przełożyć się na wzrost wydajności oprogramowania do takiej jaką mogliśmy obserwować przed wykryciem luki w zabezpieczeniach procesorów Intela – Spectre v2.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na rozwiązanie ze strony Microsoftu.

Źródło: iTHardware via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *