Windows 10 October 2020 Update – krótki przegląd nowości

Windows 10 October 2020 Update

Windows 10 October 2020 Update lub inaczej Windows 10 20H2 to najnowsza aktualizacja, która niedawno została udostępniona do pobrania. Na pierwszy rzut oka zmiany są raczej kosmetyczne – wśród nowości znajdziemy m.in. delikatnie zmienione menu Start, a także najnowszą wersję przeglądarki Microsoft Edge.

Nowości w Windows 10 20H2

Najbardziej zauważalną zmianą jest odświeżony wygląd menu Start, które zamiast kolorowych kafli otrzymało efekt półprzezroczystości dostosowany do wybranego motywu kolorystycznego naszego systemu.

Z informacji przekazanych na blogu Windowsa dowiadujemy się o wprowadzeniu najnowszej wersji Microsoft Edge – przeglądarka obecnie jest zintegrowana z systemem i wspiera obsługę kombinacji Alt + Tab, która pozwala na przełączanie kart.

Wśród nowości pojawiła się także możliwość zmiany częstotliwości odświeżania ekranu oraz bardziej czytelny zestaw powiadomień wzbogaconych o logo aplikacji. Z kolei użytkownicy urządzeń z odłączaną klawiaturą nie będą teraz otrzymywać powiadomień przy próbie uruchomienia trybu tabletu.

Żeby wymusić pobranie aplikacji, należy wejść w Windows Update i kliknąć Sprawdź aktualizację. Na dysk pobrany zostanie stosunkowo niewielki jak na aktualizację plik. Okazuje się, że Windows 10 October 2020 służy tak naprawdę do uruchamiania funkcji, które były już zaszyte w naszym systemie. Natomiast większych zmian i zdecydowanie “cięższej” paczki można spodziewać się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Windows 10 wersja 20H2 dostępny w Windows Update / Źródło: Instalki.pl

Przy okazji należy pamiętać, że wszelkie próby aktualizacji mogą skończyć się (tak jak w przypadku majowego wydania) pojawieniem się błędu. Wtedy lista problemów głównie dotyczyła sterowników oraz aplikacji pochodzących od zewnętrznych producentów.

Źródło: blogs.windows.com, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *