Windows 10 20H2 został udostępniony

Windows 10 20H2

W sekcji Windows Update dostępna jest nowa wersja systemu Windows, zawierająca kolejne funkcje i ulepszenia. Windows 10 20H2, zwany także jako Windows 10 October 2020 Update to długo wyczekiwana aktualizacja listopadowa, przynosząca interesujące zmiany m.in. w zakresie interfejsu, w postaci nowego Menu Start. Poprawka pojawiła się już u wielu użytkowników, choć nie gości na absolutnie wszystkich komputerach.

Windows 10 October 2020 Update – jak zaktualizować?

Aby zobaczyć, czy aktualizacja jest już dostępna dla Waszego komputera, należy przejść do menu “Ustawienia” (kliknąć PPM na Menu Start i wybierać odpowiednią pozycję z listy), a następnie do sekcji “Aktualizacja i zabezpieczenia”. Tam z kolei kliknąć na “Windows Update”. Jeśli Windows 10 20H2 został Wam udostępniony, zobaczycie napis “Aktualizacja funkcji dla systemu Windows 10, wersja 20H2”.

Windows 10 20H2 w Windows Update
Aktualizacja Windows 10 20H2 w Windows Update / Źródło: Instalki.pl

Wystarczy kliknąć na przycisk “Pobierz i zainstaluj”, by rozpocząć proces aktualizacji. Po zakończeniu, należy naciśnąć przycisk “Uruchom ponownie teraz”. Poprawka udostępniona w tej formie jest poprawką aktywacyjną i jej rozmiar jest symboliczny.

Jeśli poprawka nie jest widoczna od razu po przejściu do Windows Update, można spróbować wyszukać ją ręcznie.

Windows 10 October 2020 Update – pobieranie przy pomocy Asystenta Aktualizacji

W przypadku, gdy wcześniejsza metoda nie działa, warto skorzystać z internetowego Asystenta Aktualizacji. Aby to zrobić, należy udać się na oficjalną stronę Microsoftu, pod ten adres. Asystent aktualizacji może pomóc zaktualizować system Windows 10 do najnowszej wersji. Aby rozpocząć ten proces, wystarczy kliknąć na niebieski przycisk “Aktualizuj teraz”.

Asystenta Aktualizacji Windows 10
Windows 10 20H2 można zainstalować również przy pomocy Asystenta Aktualizacji / Źródło: Instalki.pl

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *