Microsoft Defender w czołówce programów antywirusowych

Windows Defender

Użytkownicy systemu Windows 10 korzystają domyślnie z programu Microsoft Defender (wcześniej Windows Defender). Oprogramowanie giganta z Redmond kolejny rok z rzędu zostało zaliczone do grona najlepszych narzędzi gwarantujących bezpieczne użytkowanie komputera.

Microsoft Defender z zaskakującymi wynikami

Podobnie jak w zeszłym roku, Microsoft Defender znalazł się w czołówce rozwiązań polecanych przez ekspertów z niemieckiego AV-TEST. W tegorocznym teście pod kątem bezpieczeństwa testowano łącznie 22 różne aplikacje. Aż 16 oceniono jako godne rekomendacji “TOP Product”, przy czym tylko 8 z nich otrzymało maksymalne oceny. Wśród liderów znalazł się program antywirusowy zintegrowany z systemem Windows 10.

Microsoft Defender przyznano noty sześciu punktów w wykrywaniu i usuwaniu zagrożeń, wydajności pracy oraz kategorii użyteczności. Takim rezultatem mogły pochwalić się ponadto:

Wyniki tegorocznych testów programów antywirusowych, przeprowadzonych przez AV-TEST / Źródło: AV-TEST

Microsoft Defender był w stanie zwalczyć 100% zagrożeń w trakcie testów przeprowadzonych w lipcu i sierpniu. Testy odbywały się zarówno w środowisku codziennej pracy, jak i przy wykorzystaniu referencyjnego pakietu 14 000 zróżnicowanych zagrożeń. Wynik jest jednoznaczną sugestią tego, że Defender daje sobie radę z zagrożeniami bez dodatkowego wsparcia, także w czasie rzeczywistym.

Źródło: AV-TEST via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *