Windows 10 otrzyma Kernel 10

Windows 10 Technical Preview jest już od jakiegoś czasu dostępny do pobrania. Aktualna wersja systemu jest oparta na jądrze 6.4, jednak Microsoft oficjalnie potwierdza, że finalna edycja otrzyma kernel o numerze 10.

Już wcześniej w sieci pojawiały się spekulacje na temat nowego jądra Windowsa. Microsoft postanowił uciąć plotki i na stronie pomocy technicznej opublikował informację dla deweloperów oprogramowania. Dowiadujemy się z niej, że Windows 10 otrzyma nowe jądro i z tego też względu wymagane są zmiany w kodzie aplikacji, który się do niego odwołuje.

Kernel o numerze 6.0 po raz pierwszy pojawił się w przypadku Windows Vista. Od tego momentu Microsoft wprowadzał nieznaczne zmiany, które zmieniały wyłącznie liczbę po przecinku. Dlaczego zatem będziemy mieli przeskok od razu na numer 10? Tego nie wiadomo. Z jednej strony można się spodziewać sporych zmian i udoskonaleń. Z drugiej można podejrzewać Microsoft o zwykły chwyt marketingowy. Kernel 10 będzie bowiem liczbowo zgodny z nazwą nowego systemu.

Nowe jądro ma się pojawić w kompilacji Windows 10 oznaczonej numerem 9888. Aktualnie nie wiadomo, kiedy Microsoft zdecyduje się ją udostępnić.

Pobierz najnowszą wersję testową Windows 10 Technical Preview.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *