Windows 10 – problemy ze stacjami dokującymi Thunderbolt

Windows 10 nie działa

Microsoft wykrył i potwierdził nowy bug, który dotyka użytkowników większości wciąż wspieranych wersji systemu Windows 10. Mowa o OSach w wersjach od Windows 10 (1709) z listopada 2017 roku do najnowszego Windowsa 10 (1909) z listopada roku bieżącego. Doświadczyć go można w trakcie korzystania ze stacji dokującej Thunderbolt.

Urządzenia podpięte pod stację dokującą Thunderbolt nie działają

Microsoft podaje, że mniej więcej 5% urządzeń połączonych ze stacją dokującą przestaje działać, a nie sygnalizuje tego żaden błąd w menadżerze urządzeń. Akcesoria takie jak myszki, klawiatury lub klucze szyfrujące USB odmawiają czasami posłuszeństwa po wykonaniu odpowiedniej procedury działań przez użytkownika:

  1. Użytkownik podłącza stację dokującą Thunderbolt do komputera i podpina do niej akcesoria.
  2. Użytkownik korzysta z przycisku zasilania, by spowodować przejście systemu w stan “miękkiego wyłączenia” (Soft Off – S5). Po wyłączeniu ekranu odpina stację dokującą.
  3. Po zakończeniu procesu S5, podłącza stację dokującą, a następnie czeka ok. pięć sekund, aż stacja przejdzie w stan bezczynności.
  4. Użytkownik włącza komputer.

Co zrobić w sytuacji, gdy podłączone akcesoria nie działają?

Obecnie jedynym wyjściem jest zrestartowanie systemu. Odłączenie akcesoriów i podłączenie ich na nowo nie pomaga. Firma nie poinformowała o dacie udostępnienia odpowiedniej aktualizacji, ale być może zostanie ona wypuszczona w drugi wtorek grudnia, przy okazji Patch Tuesday.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *