Aktualizacje Windows 10 gryzą się ze starszymi wersjami Avast’a i AVG

Windows 10 - AVG, Avast

Jeśli korzystacie z oprogramowania antywirusowego dostarczanego przez firmy Avast lub AVG powinniście uważać na etapie aktualizacji systemu Windows 10. Microsoft ostrzega o konieczności zainstalowania najnowszych poprawek dla aplikacji Avast Antivirus i AVG Antivirus przed aktualizowaniem Windowsa 10 do wersji 1903 lub 1909.

Przestarzałe wersje aplikacji od AVG i Avasta (19.5.4444.567 i starsze) są w stanie blokować nowe łatki dla Windowsa 10 i zapobiegać ich instalacji. Aktualizacja przebiega wprawdzie pomyślnie przy wykorzystaniu narzędzia Media Creation Tool, ale nowe wersje systemu pracują wtedy niestabilnie. Na wszelki wypadek firma Microsoft wyłączyła możliwość wdrażania majowej i listopadowej aktualizacji Windowsa 10 na komputerach z tym oprogramowaniem.

Nowy Avast Antivirus 19.8 / Źródło: Instalki.pl

Zalecamy, aby nie podejmować prób ręcznej aktualizacji za pomocą przycisku Aktualizuj teraz lub narzędzia Media Creation Tool, dopóki nie zostanie zainstalowana najnowsza wersja aplikacji Avast lub AVG, a aktualizacja Windowsa 10 do wersji 1903 lub 1909 nie zostanie automatycznie zaoferowana”, podaje Microsoft.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy Windowsa 10 o problemach donosili już od sierpnia, jednakże Microsoft dopiero teraz je zdiagnozował.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *